Urlopowy wyjazd jesienią dla miłośników ciepła – gdzie warto się wybrać?

Andrzej Winnicki
25.07.2022

Nie dostałeś urlopu w lipcu lub w sierpniu? Wolisz unikać tłumów turystów podczas wypoczynku? W takim razie to znaczy, że warto udać się na wypoczynek jesienią. To wcale nie oznacza, że spędzisz urlop w deszczu oraz zimnie. Wystarczy tylko, że skorzystasz z naszych propozycji wyjazdów. Podpowiemy Ci też, jak się przygotować do takiego wyjazdu. No to w drogę!

Pomysły na urlop we wrześniu

Końcówka czerwca, lipiec oraz sierpień to okres wzmożonego ruchu turystycznego. Nic dziwnego, skoro w szkołach trwają wakacje, to mnóstwo osób właśnie w tym czasie decyduje się na to, żeby właśnie wtedy udać się w góry, nad morze lub na Mazury. Jednak nie każdy może lub chce w tym czasie wypoczywać. Jeśli należysz do tego grona, to możesz wybrać urlop we wrześniu. Zobacz też, gdzie warto pojechać na wakacje z psem

Gdzie wtedy warto jechać? Jeśli jesteś miłośnikiem spędzania czasu w Polsce, to dobrą lokalizacją jest polskie wybrzeże. We wrześniu możesz spędzić czas w nadmorskich kurortach. Na portalu Tipli.pl znajdziesz oferty biur podróży, które organizują wyjazdy w wyjątkowych cenach. Pogoda w tym okresie powinna dopisać, będziesz miał więc okazję do odpoczynku na plaży, podczas spacerów oraz też próbując swoich sił w sportach wodnych.

Przed urlopem nad morzem warto się do niego odpowiednio przygotować. Pogoda we wrześniu może być ładna, lecz też kapryśna. Dlatego też pamiętaj o tym, żeby zabrać ze sobą lżejsze, jak i cieplejsze ubrania. Ponadto warto mieć ze sobą wygodne obuwie, znajdziesz je w sklepie Deichmann. Buty na wakacje powinny być lekkie, wygodne, ale też na czasie. Wszystkie te cechy znajdziesz właśnie w tej sieci obuwniczej.

Oprócz butów i odzieży nie zapomnij też o odpowiednich kosmetykach. O skórę trzeba dbać w każdej sytuacji. Szczególną uwagę zwróć na ochronę jej przed promieniami słonecznymi, ponieważ nadmierne opalanie zdecydowanie ją postarza. Dlatego też warto odwiedzić Hebe. Promocje w tej sieci drogerii obejmuje też kremy z filtrem SPF, dlatego też możesz zadbać o swoją skórę bez wydawania ogromnej sumy pieniędzy. Buty, ubrania, kosmetyki oraz dobry humor – to recepta na udany urlop nad Bałtykiem.

Urlop w październiku

O ile we wrześniu w Polsce zdarzają się dni, w których temperatura przekracza 20°C, tak w październiku trudno takich dni uświadczyć. Dlatego, jeśli decydujesz się na tak późny urlop, to dobrym wyborem będzie wyjazd zagraniczny. To poza granicami kraju nad Wisłą złapiesz promienie słoneczne i wygrzejesz się w październiku.

Jedną z lokalizacji, którą warto odwiedzić, jest Madera to wyspa wiecznej wiosny. Temperatura rzadko tam spada poniżej 20°C, tak więc podczas wyjazdu będziesz się cieszyć wyjątkową pogodą. Ponadto, mnóstwo zieleni sprzyja temu, żeby w tych wyjątkowych okolicznościach przyrody spędzać czas podczas spacerów.

Inną lokalizacją, którą warto odwiedzić w październiku, jeśli jesteś miłośnikiem ciepła, jest Cypr. Na Wyspie Afrodyty pogoda również powinna Ci dopisać. Piękne plaży i wyjątkowa, turkusowa woda sprawiają, że warto odpoczywać na cypryjskim wybrzeżu. Miłośnicy sportów wodnych powinni też znaleźć tutaj coś dla siebie. Pamiętaj też o tym, żeby kupić kosmetyki w Hebe. Promocje na produkty to opalania sprawią, że nie wydasz zbyt dużo a unikniesz poparzenia słonecznego.

Istnieje oczywiście mnóstwo innych lokalizacji na październikowy wyjazd. Oprócz Madery i Cypru urlop możesz też spędzić w Turcji, Egipcie, Grecji czy na Malcie. To w tych miejscach zarówno poleżysz na plaży, jak i zwiedzisz ciekawe miejsca. Obojętnie do tego, czy planujesz chodzić tylko na plażę, czy też na długie spacery, dobierz odpowiednie obuwie. A znajdziesz je w sklepie Deichmann buty. 

Listopadowy wyjazd na urlop

W listopadzie również można spędzić urlop. Jednak wtedy raczej trzeba odpuścić pomysł z podróżowaniem po Europie. W tym miesiącu lepiej jest zdecydować się na bardziej egzotyczne kierunki. Jednym z nich może być Dominikana. Rajskie plaży tej wyspy czekają na miłośników błogiego wypoczynku. W listopadzie temperatura w tym kraju wynosi około 26°C. Dlatego też możesz cały urlop przeleżeć pod palmą. I tu kolejny raz warto przypomnieć o ochronie skóry, którą możesz zapewnić sobie w Hebe. Promocje w tej drogerii sprawia, że warto kupić więcej kremów SPF, po to, żeby zadbać o cerę.

Oprócz Dominikany w listopadzie możesz się wygrzać też na plażach w Tajlandii, Zanzibaru oraz Kuby. Wszystkie te kraje oferują wspaniałą pogodę, wyjątkowe hotele oraz mnóstwo możliwości do tego, żeby naładować akumulatory podczas urlopu

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.