Wysokiej jakości opony letnie – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Andrzej Winnicki
12.04.2022

Jakość opon bezpośrednio przekłada się na nasze bezpieczeństwo, ale i komfort jazdy. Trudno się temu dziwić, pamiętając, że jako jedyne mają one bezpośredni kontakt z drogą, po której się poruszamy. Naturalnie więc kierowcy dokładają wszelkich starań, żeby wybrać zestaw, który zagwarantuje najwyższy standard, jednocześnie pozostający w korzystnej cenie. Nie czekaj dłużej i już teraz dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze, o kupnie opon letnich.

  1. Letnie opony – jak wybrać?
  2. Kiedy należy wymienić opony na nowe?
  3. Pewny i sprawdzony wybór.

Każdy odpowiedzialny kierowca powinien regularnie sprawdzać stan opon w samochodzie. Jazda na zużytym zestawie z niskim bieżnikiem jest skrajnie niebezpieczna, co tyczy się zarówno opon zimowych, jak i letnich. Kiedy więc należy skierować się ku nowym oponom? Jak wybrać najodpowiedniejszy dla nas zestaw? Praktyka pokazuje, że odpowiedzi na te pytania są nad wyraz proste...

Letnie opony – jak wybrać?

Wysokiej jakości opony letnie od renomowanego producenta wcale nie muszą się wiązać z wydatkiem obciążającym budżet – wręcz przeciwnie. Pamiętajmy, żeby w pierwszej kolejności kierować się oficjalnymi testami, jakim poddawane są opony. Sprawdzane są przez profesjonalistów w zróżnicowanych warunkach (w tym na mokrej nawierzchni, rozgrzanym asfalcie czy drodze gruntowej), mierzą oni przyczepność oraz drogę hamowania. Poznając parametry opon letnich, przeanalizujmy też opinie użytkowników: są one nie mniej cenne.

Kiedy należy wymienić opony na nowe?

Wskazuje się, że opony letnie nadają się do wymiany, kiedy głębokość ich bieżnika spadnie do wartości około 4 mm. To właśnie wtedy ich wydajność znacząco maleje. I choć zgodnie z przepisami opony możemy użytkować dopóki ich bieżnik nie zużyje się do głębokości 1,6 mm, warto pamiętać, że poziom ten jest skrajnie niebezpieczny. Nie czekajmy i wcześniej wymieńmy zestaw na nowy. Ponadto nie zakładajmy opon z wyraźnymi uszkodzeniami: mogą pęknąć podczas jazdy, stwarzając zagrożenie na drodze.

Pewny i sprawdzony wybór

Znając rozmiar opony oraz producenta, który nas interesuje, warto znaleźć sklep gwarantujący korzystne oferty. Praktyka pokazuje, że najlepsze ceny opon letnich proponują sklepy internetowe. Oferują one nie tylko szeroki dostęp do opon najpopularniejszych marek, ale także profesjonalną obsługę i bardzo szybką realizację zamówienia. Potwierdzają to niezliczeni konsumenci, nie wyobrażając sobie innego miejsca do dokonania zakupu...

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.