Za co się płaci firmie sprzątającej?

Mateusz Nowak
20.11.2019

Wynajem firmy sprzątającej to w wielu przypadkach najlepsze rozwiązanie dla domu lub biura, jeśli zależy nam na utrzymaniu należytego porządku i również ze względu na bardzo szeroki wachlarz świadczonych usług, które można dopasować do swoich potrzeb i budżetu. Wiele osób mimo to zastanawia się nad zasadnością wynajmowania firmy. Sprzątania jakie wykonują profesjonaliści w żaden sposób nie można jednak porównać do samodzielnych czynności czy utrzymywania porządku przez pojedynczą osobę. Za co dokładnie pobiera opłaty firma sprzątająca i jakie korzyści wynikają z tego dla firmy, pracowników czy też domowników?

Profesjonalne środki czyszczące i odpowiednie narzędzia

Renomowane firmy korzystają z wysokiej jakości środków chemicznych, które z jednej strony zapewniają wysoką skuteczność działania, z drugiej zaś są bezpieczne dla powierzchni. W wielu firmach, a nawet domach prywatnych, w wyniku pobieżnego sprzątania pojawiają się osady, które trudno wyczyścić sklepowymi preparatami. Najgorsze zabrudzenia utrzymują się w łazience, kuchni, a także w okolicach listw przy podłodze. Profesjonalna firma sprzątająca ma dostęp zarówno do efektywnie działającej chemii, jak i do różnego rodzaju narzędzi, które sprawnie radzą sobie z plamami i brudem.

Praca na wysokościach

Siedziba firmy znajduje się w wysokim biurowcu i pojawia się konieczność umycia okien? A może trzeba udrożnić rynny lub pomalować elewację? Profesjonalna firma sprzątająca zajmuje się nie tylko czyszczeniem pomieszczeń wewnątrz. Wiele z nich świadczy także usługi, które ze względu na stopień skomplikowania i konieczność posiadania odpowiedniego sprzętu są niemożliwe do samodzielnego zrealizowania. Co istotne, do wykonywania prac na wysokości konieczne jest również posiadanie odpowiednich uprawnień, którymi mogą pochwalić się pracownicy firm sprzątających. Dodatkowo, inne usługi związane z pracą na wysokościach to m.in. odśnieżanie dachów, zakładanie systemów anty-ptak oraz likwidowanie zagrożeń.

Utrzymywanie porządku

Nawet po bardzo dokładnym wysprzątaniu biura czy domu, w przypadku braku regularności, zabrudzenia zaczną pojawiać się ponownie. Czystość w gabinetach przekłada się nie tylko na zadowolenie pracowników i wzrost komfortu ich pracy, ale również na lepszy wizerunek w oczach klientów odwiedzających siedzibę. Ważną kwestią są także zasady BHP, które warunkują, iż jedną z najważniejszych kwestii jest porządek w miejscu pracy. W większości przypadków firmy sprzątające oferują atrakcyjny cenowo abonament określający częstotliwość sprzątania w miesiącu i jego zakres. Regularnie korzystając z usług profesjonalistów we własnym domu, również mamy pewność, iż będziemy na co dzień przebywać w przyjemnych i higienicznych warunkach.

Zwiększenie wydajności maszyn i zmniejszenie ryzyka ich awarii

Niejedna firma sprzątająca ma w swojej ofercie również sprzątanie zakładów produkcyjnych, które w codziennej pracy generują sporą ilość zanieczyszczeń. Zaniedbane sprzęty grożą nie tylko awarią i zatrzymaniem ciągłości produkcji, ale także mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pracowników. Mając na uwadze to ryzyko, należy regularnie korzystać z usług profesjonalnych firm zajmujących się utrzymaniem porządku w tego typu przedsiębiorstwach. W tym przypadku płaci się bowiem nie tylko za efekt czystości, ale również za bezpieczną pracę i zminimalizowanie ryzyka przestojów oraz wystąpienia innych problemów.


Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Floor Clean Service.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.