Zakład Urządzeń Metalowych METAL-CHEM

Mariusz Siwko
19.03.2021

Zakład urządzeń metalowych „METAL-CHEM” zajmuje się produkcją i dystrybucją różnego rodzaju urządzeń od 1997 roku. Marka ta oferuje wysokiej jakości produkty, które dostosowane są do aktualnych potrzeb rynku. Świadczy to o elastyczności oraz wysokich możliwościach produkcyjnych firmy. Asortyment METAL-CHEM stanowią różnorodne urządzenia metalowe, które wyróżniają się wysoką wytrzymałością, trwałością oraz długim czasem eksploatacji. Wynika to z odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji poszczególnych elementów oraz doboru wysokiej klasy materiałów konstrukcyjnych. Dbałość o najdrobniejsze szczegóły gwarantuje wysoką jakość urządzeń metalowych od firmy METAL-CHEM.

Urządzenia metalowe od marki METAL-CHEM – kontrahenci na rynku międzynarodowym 

Wieloletnie doświadczenie marki oraz wysoka jakość oferowanych produktów sprawia, że urządzenia metalowe od METAL-CHEM cieszą się dużą popularnością wśród odbiorców tego typu produktów na całym świecie. Jako producent urządzeń metalowych, marka współpracuje obecnie z 180 firmami w Polsce i na świecie. Urządzenia metalowe METAL-CHEM z powodzeniem wykorzystywane są w krajach europejskich, takich jak Szwecja, Dania, Norwegia, Rosja, Anglia, Niemcy, Słowacja oraz w wielu innych. Odbiorcami oferowanych przez producenta urządzeń są także kraje poza Europą – Kanada, Australia czy Zimbabwe. Zadowolenie kolejnych klientów przekłada się na poszerzanie grona odbiorców oraz współpracę z kolejnymi kontrahentami. 

Marka METAL-CHEM – zaplecze produkcyjne

Firma METAL-CHEM posiada profesjonalne, rozbudowane zaplecze produkcyjne, na które składają się zarówno obiekty jak i wykwalifikowani pracownicy. Aktualnie zakład urządzeń metalowych posiada hale produkcyjne o łącznej powierzchni 8800 m2. Wyposażone są one we wszelkie niezbędne urządzenia, narzędzia oraz suwnice. Zakład METAL-CHEM posiada także własną hurtownię, wydział obróbki skrawaniem, komorę do czyszczenia strumieniowego oraz lakiernie. Tak wyposażony zakład pozwala na wykonywanie różnego rodzaju prac produkcyjnych przy zachowaniu wysokich standardów jakościowych. W tych przestrzeniach pracuje 50 wykwalifikowanych pracowników, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach. Wśród nich występuje również własny wydział konstrukcyjny, który odpowiedzialny jest za projektowanie różnego rodzaju urządzeń metalowych produkowanych przez zakład METAL-CHEM.

Zakład Urządzeń Metalowych METAL-CHEM – praca zgodnie z normami

Firma METAL-CHEM wdrożył system spawalniczy zgodny z aktualną normą EN ISO 3834-2, która określa wymagania jakości dotyczące spawania materiałów metalowych. Prace spawalnicze prowadzone w zakładzie spełniają, więc wszelkie wymagania dotyczące jakości, urządzeń produkcyjnych i badawczych, dokumentowania prac, stosowanych materiałów dodatkowych, a także wymagania wobec podwykonawców oraz personelu wykonującego spawanie. W zakładzie została także przeprowadzona certyfikacja według normy EN 1090, która określa wymagania techniczne dotyczące produkcji konstrukcji stalowych. Zapewnienie zgodności prowadzonych prac z tymi normami gwarantuje wykonywanie przez firmę METAL-CHEM wysokiej jakości produktów metalowych. 

Urządzenia produkowane przez METAL-CHEM

Na przestrzeni lat firma zmieniała asortyment oferowanych produktów – w zależności od potrzeb i oczekiwań klientów. Aktualnie wśród oferowanych przez zakład urządzeń znajdują się, takie wyroby jak urządzenia do recyklingu PET, urządzenia do recyklingu HDPE oraz grzejniki rezystancyjne – ceramiczne, połówkowe czy mikanitowe. W ofercie zakładu METAL-CHEM występują także urządzenia wykorzystywane w zakładach produkcji kostki brukowej, takie jak wywrotnice czy windy spiętrzające. W ostatnich latach wprowadzone zostały także produkty, takie jak przenośniki i podajniki taśmowe, silosy na cement, zbiorniki komorowe kruszyw, urządzenia odciągające, urządzenia do transportu granulatu oraz urządzenia załadowcze i rozładowcze. Ponadto Zakład Urządzeń Metalowych METAL-CHEM wykonuje realizacje zamówień na specjalne zamówienie klienta. W ramach takie współpracy zostały wyprodukowane produkty, takie jak przesiewacz gipsu czy stanowisko do montażu kratek ściekowych ZF-1. Pełną ofertę firmy można znaleźć na stronie internetowej http://www.metal-chem.com/.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.