Zamki elektroniczne, czyli proste i funkcjonalne rozwiązania do domu i firmy

Piotr Kowalczyk
22.09.2021

Nowoczesne technologie wkroczyły na dobre praktycznie w każdą dziedzinę naszego życia. Tak samo jest, jeśli chodzi o stosowane zabezpieczenia domów i drzwi. W firmach są one popularne już od wielu lat, a klamka szyfrowa często stanowiła doskonałe zabezpieczenie np. pokojów socjalnych, czy innych pomieszczeń służbowych. Dziś rodzajów zamków elektronicznych dostępnych na rynku jest bardzo dużo i są one chętnie stosowane również w prywatnych domach. Jakie są rodzaje i zalety zamków elektronicznych?

Rodzaje zamków elektronicznych

Rynek obecnie oferuje możliwość wyboru kilku rodzajów zamków elektronicznych. Najbardziej znane są zamki szyfrowe, czyli takie, które wymagają wpisania nadanego kodu, aby otworzyć drzwi. Najtańsza wśród zamków na kod jest klamka szyfrowa. Na podobnej zasadzie działa zamek na kartę, przy czym tu używa się karty dostępu zamiast kodu. Zamki na kartę są szczególnie polecane do hoteli, gdyż umożliwiają nadawanie konkretnych uprawnień wybranym osobom. Na szczególną uwagę zasługują zamki obsługiwane smartfonem. Umożliwiają one całkowitą kontrolę nad zamkiem z poziomu aplikacji w telefonie.

Dodatkowo montaż zamka elektronicznego nie jest trudna, a w razie problemów zawsze można wezwać doświadczonego ślusarza z https://www.abc-zabezpieczen.pl/ , który zajmie się również naprawą takiego zamka, gdyby zaszła taka konieczność.

Zamki elektroniczne – zalety

Zamki elektroniczne mają mnóstwo zalet, które często przewyższają standardowe zamki. Przede wszystkim zapewniają one wysoki poziom bezpieczeństwa. Ustalenie szyfru w zamku, czy nadanie dostępu poprzez kartę chipową sprawia, że tylko wybrane osoby dostaną się do pomieszczenia, czy domu. Dodatkowo nie ma ryzyka, że klucze zostaną zgubione, gdyż ich po prostu nie ma. Nawet jeśli karta zostanie zgubiona, czy kod przekazany niewłaściwej osobie, to nie trzeba zmieniać zamków na nowe. Wystarczy dezaktywować kartę lub zmienić kod, a poziom ochrony znowu jest na najwyższym poziomie. Dodatkowo zamki elektroniczne posiadają dodatkowe funkcje, które podwyższają komfort w codziennym życiu. Wśród oferowanych funkcji na szczególną uwagę zasługuje:

  • wbudowany alarm – uruchamiany jest, gdy ktoś bez dostępu próbuje otworzyć zamek;
  • zdalne otwieranie zamka – przydatne, gdy idzie się obładowanym zakupami;
  • możliwość nadania dostępu tymczasowego – może być wykorzystane w hotelach lub w domach podczas przyjazdu gości, którzy zyskają swobodny dostęp;
  • kontrola otwarcia drzwi – przydaje się w firmach, ale umożliwia również sprawdzenie, czy dziecko bezpiecznie wróciło do domu.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.