Zmiana garderoby przed zimą. Jak zabezpieczyć letnie ubrania?

Krzysztof Jagielski
17.10.2019

Zimą tradycyjnie zmieniamy swoje ubrania na inne. Te letnie z kolei chowamy, by wyciągnąć je w kolejnym roku. Jak odpowiednio zabezpieczyć letnie ubrania? Sprawdź już teraz te porady!

Gdy należysz do tych osób, które co roku chowają do szafy ubrania na dany sezon i wyciągają nowe, w takim przypadku warto pamiętać o tym, że powinny być one wtedy zabezpieczone. Zanim jednak schowamy odzież do szafy albo do pudełek, warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach.

1. Wykonaj segregację ubrań

Przede wszystkim powinniśmy wykonać dokładny przegląd swojej letniej garderoby, aby wybrać z niej stroje, które będziemy chcieli zachować na kolejny sezon. Warto wtedy pozbyć się tych ubrań, które są już podniszczone, za małe lub za duże, niepasujące do naszego stylu. Możemy je sprzedać, oddać albo przeznaczyć do recyklingu.

2. Wypierz ubrania letnie

Gdy wybraliśmy już te ubrania, które chcemy zachować, w takim przypadku powinniśmy je wyprać. Wtedy będą czyste i świeże czekały, aż założymy je w kolejnym sezonie.

W suszeniu pomoże nam suszarka ogrodowa Leifheit, która może pomieścić nawet kilka wsadów z pralki. Jeśli suszarka ogrodowa Leifheit nie wchodzi w grę ze względu na aurę, możemy wysuszyć ubrania także w domu na praktycznych suszarkach składanych od Leifheit.

3. Wyprasuj i poskładaj ubrania

Jeśli ubrania wymagają prasowania, warto zrobić to od razu po ich wypraniu. W pozostałych wypadkach wystarczy tylko ich dokładne poskładanie, aby nie były narażone na pogniecenie.

4. Umieść ubrania letnie w odpowiednim miejscu

Swoje sezonowe ubrania możemy przechowywać na wiele sposobów. Najczęściej umieszczamy je w osobnych pudełkach – kartonowych lub plastikowych, gdzie są zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Do pudełka możemy dorzucić także saszetkę zapachową albo specjalny środek przeciwko molom ubraniowym, aby zabezpieczyć je przed tymi insektami.

Bardzo popularne jest także stosowanie specjalnych torebek próżniowych, które po odciągnięciu z nich powietrza zajmują znacznie mniej miejsca. Dzięki temu bez problemów możemy przechowywać nawet większe ilości odzieży w małej przestrzeni!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie