Mit o planecie X (lub o Nibiru)

Remigisz Szulc
02.09.2015

W związku ze zbliżającym się (jak zwykle) końcem świata, pseudonaukowcy układają sobie teorie, co przyczyni się do naszego końca. Tym razem stworzyli mit o tzw. Planecie X. Część z osób wierzących w jej istnienie uważa ją za planetę Nibiru, część nie.

Na planecie wg teorii mieszkają Anunnaki. Przybyły one na Ziemię 6000 lat temu i mimo że jesteśmy istotami im podporządkowanymi, to na okres kolejnych 3600 lat pozwoliły nam na panowanie nad światem...

X CZY NIBIRU?

Nie ma znaczenia czy mówimy o Nibiru czy o X, wg mnie to jedno i to samo kłamstwo o jakiejś rzekomej planecie, którą widzimy z Ziemi...

Nie rozumiem jak można wierzyć w takie bzdury, ale OK, może nie mieszkają tam mityczne stwory, zaś zakłada się, że zagraża nam sama planeta X, która podobno... jest większa od Jowisza.

TAKA PLANETA NIE ISTNIEJE...

Na szczęście taka planeta istnieć nie może. Jakby tego było mało, jest bardzo wiele schematów pokazujących orbitę planetę X (każdy jest inny :)

Nawet gdyby planeta X znalazła się w okolicy Pasa Asteroid, nie mogłaby stabilnie utrzymać się na orbicie. Wpływ innych planet, a tym bardziej Jowisza byłby bardzo duży. Inna teoria mówi o znacznym zbliżeniu do Ziemi... :)

RZEKOME ZDJĘCIA

Inne źródło mówi, o tym, że planetę już można zobaczyć gołym okiem w półkuli południowej, ale na półkuli północnej... przez teleskop. ;) Słucham?! Gdzie?! Rzekome fotografie planety są albo zrobione w Photoshopie, Gimpie lub innym programie do obróbki grafiki albo przedstawiają znane nam dobrze planety, np. Jowisza czy Wenus.

Jakby to powiedzieli pogromcy mitów z Discovery- MIT OBALONY! :)

CZY NALEŻY SIĘ BAĆ CZEGOŚ INNEGO?

Planetami Nibiru zagrażającymi Ziemi można nazwać wszelkie mniejsze planetoidy, które lada dzień mogą w nas uderzyć (nie należy histeryzować, prawdopodobieństwo jest bardzo małe) i większe za kilkadziesiąt lat (prawdopodobieństwo jest również niewielkie).

PLANETA X MOŻE ISTNIEĆ, ALE BARDZO DAELKO, WIĘC NIE ZAGRAŻA ZIEMI! :)

Na koniec dodam, że jak najbardziej możliwe jest istnienie dużych obiektów poruszających się na orbicie za Pasem Kupiera, co potwierdziło odkrycie Sedny. Jednakże nie są one na tyle duże ani na tyle bezpośrednio niebezpieczne, żebyśmy mogli to odczuć.

PS W komentarzu odpowiadam, że wszystko jest tutaj podporządkowane teorii o planecie X, którą już widać z Ziemi i powoduje zagrożenie. Chodzi o kłamstwa dotyczące tego, a nie samego istnienia nieznanych planet. Podajcie mi chociaż jeden argument, że taka planeta może zagrozić Ziemi. :)

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie