Jak obniżyć koszty przeprowadzki?

Remigisz Szulc
02.07.2018

Nie ma chyba osoby, która lubi się przeprowadzać. Zawsze jest to związane ze stresem, żmudnymi przygotowaniami i poczuciem ogólnego chaosu. Do tego oczywiście dochodzi spory koszt całej operacji, zwłaszcza gdy korzystamy z pomocy specjalistycznej firmy. Istnieją jednak proste sposoby, dzięki którym znacznie ograniczyć wydatki na przeprowadzkę. Przeczytasz o nich w naszym poradniku.

Rzetelnie oceń stan posiadania

Jest to najważniejsza zasada, do której naprawdę warto się zastosować. Jeśli podczas przeprowadzki ulegniesz sentymentalnej naturze, to zawsze poniesiesz znacznie większy koszt. Przejrzyj swoje rzeczy i oceń, co jest Ci rzeczywiście niezbędne, a co tylko zbiera kurz i jest przenoszone z kąta w kąt. Im mniej niepotrzebnych rzeczy zabierzesz, tym mniej zapłacisz za przeprowadzkę.

Dogadaj się z nowym właścicielem

Jeśli przeprowadzka jest konsekwencją sprzedaży mieszkania, to koniecznie porozmawiaj z nowym właścicielem, co ewentualnie chciały po Tobie przejąć. Być może podobają mu się Twoje meble salonowe lub sypialnia. Zapytaj, czy nie chciałby ich odkupić – to może być bardzo korzystne rozwiązanie dla obu stron.

Weź kartony ze sklepu

Zamiast kupować specjalne opakowania do przeprowadzki, zrób sobie wycieczkę po okolicznych sklepach spożywczych i dyskontach. Zapytaj, czy nie przekażą Ci za darmo kartonów po różnych produktach. Nie powinno być z tym najmniejszego problemu – sklepy i tak musza jakoś zutylizować makulaturę, dlatego chętnie przekazują ją osobom z zewnątrz.

Wynajmij samochód dostawczy

To oczywiste, że nie zmieścisz wielkiej sofy do auta osobowego. Dlatego nie ma się co „szczypać”. Poszukaj w okolicy oferty wynajmu samochodu dostawczego. Koszt nie musi być wcale wysoki – powinien się zamknąć w kwocie od 50 do 100 złotych za dobę plus oczywiście paliwo. Dzięki takiemu samochodowi możesz śmiało zorganizować przeprowadzkę na własną rękę i mieć pewność, że cenne przedmioty nie zniszczą się w trakcie transportu.

Pomyśl o skorzystaniu z usługi profesjonalnej firmy

To naprawdę nie musi być takie drogie. Pomyśl natomiast o kosztach pośrednich, których taka firma może Ci zaoszczędzić. Profesjonaliści dokładnie wiedzą, jak przenosić i przewozić cenne przedmioty, by ich nie uszkodzić. Nie bez znaczenia jest również czas przeprowadzki. Decydując się na skorzystanie z pomocy fachowców dasz odetchnąć kręgosłupowi. Pamiętaj jednak, aby te najcenniejsze rzeczy, jak np. pamiątki rodzinne, przenieść we własnym zakresie.

Dzięki tym sposobom z pewnością znacznie obniżysz koszt przeprowadzki, ale także ją przyspieszysz. Największym „zyskiem” będą jednak zaoszczędzone nerwy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.