Jeśli nie masz tych cech, nigdy nie zarobisz dużych pieniędzy na rynku nieruchomości

Mateusz Nowak
23.01.2018

Na nieruchomościach można świetnie zarobić – to wiedzą wszyscy. Jednak naprawdę niewiele osób potrafi przekuć teorię na praktykę i rzeczywiście stać się rekinami tego biznesu. Ci, którzy próbują, często szybko przekonują się, jak ciężki jest to kawałek chleba. Okazje okazują się być nietrafionymi inwestycjami, a prognozowany zarobek zmienia się w stratę. Dlatego jeśli naprawdę chcesz wejść na rynek nieruchomości i zarabiać np. na sprzedaży mieszkań, najpierw przekonaj się, czy masz te kluczowe cechy.

Odporność na stres

Długie oczekiwanie na nabywcę, licytowanie się, polowanie na okazję, użeranie się z ekipą remontową – to wszystko wzmaga stres, który jest nieodłącznym towarzyszem każdej osoby działającej na rynku nieruchomości. Jeśli nie wytrzymujesz ciśnienia i najlepiej czujesz się w swojej strefie komfortu, nie wchodź w to.

Szybkie podejmowanie decyzji

Na rynku nieruchomości nie ma czasu na długie zastanawianie się. Jeśli trafi Ci się okazja, musisz błyskawicznie ocenić jej atrakcyjność i od razu decydować się na zakup. Proszenie o czas do namysłu jest równoznaczne z tym, że za chwilę przyjdzie konkurencja i sprzątnie Ci okazję sprzed nosa. Masz problemy z szybkim podejmowaniem decyzji? Ta branża nie jest dla Ciebie.

Twarde serce

Na tym rynku to akurat bardzo pożądana cecha. Musisz mieć twarde serce (lub inną część ciała), by nie ulegać emocjom podczas licytacji komorniczych, na których można upolować prawdziwe okazje mieszkaniowe. Zadłużone lokale często są zajmowane przez lokatorów, którzy będą wszelkimi sposobami wpływać na Twoje decyzje – najczęściej biorąc Cię na litość. Ulegniesz i jesteś skończony – nigdy nie pozbędziesz się dłużników i będziesz ich utrzymywać przez kolejne lata.

Umiejętność negocjowania

Tę cechę trzeba podeprzeć wiedzą na temat rynku nieruchomości i umiejętnością szacowania faktycznej wartości mieszkania. Jeśli z reguły zgadzasz się na pierwszą zaproponowaną cenę, to nie wróżymy Ci kariery w tej branży. Musisz kierować się zasadą, że wszystko jest warte tyle, ile ktoś za to zapłaci. Im mniej wydasz na zakup mieszkania i jego remont, tym wyższy będzie Twój zarobek, a to w tym biznesie chodzi.

Tak stworzyliśmy obraz rekina rynku nieruchomości. Trochę bezwzględnego, trochę przebiegłego, ale przede wszystkim twardo stąpającego po ziemi. Jeśli brakuje Ci którejkolwiek z tych cech, raczej nie masz co liczyć na podbicie branży.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.