Mieszkania z pokojem przechodnim – największy problem na rynku nieruchomości

Nie słaba lokalizacja, nie kiepski stan techniczny, nawet nie wysoka cena. Największym minusem mieszkań oferowanych na rynku wtórnym jest pokój przechodni. Tego typu lokale z trudnością znajdują nabywców i wszyscy starają się ich unikać jak ognia. Czy słusznie? Przeczytaj.

Szukasz mieszkania na wynajem? Nigdy z pokojem przechodnim!

Jeśli jesteś inwestorem i rozważasz nabycie mieszkania z myślą o czerpaniu zysku z wynajmu, to od razu zapomnij o lokalu z pokojem przechodnim, bo będzie Ci go bardzo ciężko wynająć. Pomoże tylko drastyczne obniżenie ceny, a nie o to przecież chodzi. Pokój przechodni to zło i nic nie zmieni takiej opinii.

Mieszkań z pokojem przechodnim nie chcą studenci, bo oni oczekują choćby minimum intymności. Z rodzinami jest nieco lepiej, choć w przypadku takich najemców ogromną zagwozdką pozostaje problematyczne wykorzystanie pokoju przechodniego.

Tego typu mieszkania są więc dość tanie i mogą wydawać się okazjami, ale zarówno osoby mające doświadczenie na rynku nieruchomości, jak i zawodowi pośrednicy, kategorycznie odradzają inwestorom zakup lokalu z pokojem przechodnim. Nawet za atrakcyjną cenę.

Mieszkanie dla siebie? Pokój przechodni wcale nie musi być takim minusem

Jeśli szukasz mieszkania dla siebie i rodziny, to lokal z pokojem przechodnim może być całkiem ciekawą propozycją. Po pierwsze: cena. Z uwagi na „defekt” możesz kupić znacznie większe mieszkanie w cenie mniejszego, ale pozbawionego pokoju przechodniego. Poza tym właściciele takich mieszkań desperacko szukają nabywców, dlatego lokale bardzo często są w świetnym stanie, świeżo po remoncie i dobrze wyposażone.

Pozostaje jednak kwestia wykorzystania pokoju przechodniego, ponieważ trudno sobie wyobrazić, aby był on np. sypialnią czy pokojem dziecka. I z tym można sobie jednak poradzić – wystarczy odrobina fantazji!

Pokój przechodni może być centralnym punktem mieszkania i stać się np. salonem. To świetne rozwiązanie, ponieważ bez wielkich nakładów finansowych zyskujemy efektowną przestrzeń wspólną, co dla rodziny będzie mieć wartość samą w sobie.

Niektórzy decydują się także uczynić z pokoju przechodniego kuchnię, co również jest ciekawym rozwiązaniem. Szczególnie jeśli kuchnia będzie jednocześnie jadalnią.

Rada

W takim układzie w ostateczności mieszkanie zostanie zaakceptowane przez studentów i znajdzie lokatorów na rynku wynajmu.

Podsumowując: mieszkanie z pokojem przechodnim jest złym pomysłem dla osób szukających inwestycji. Taki lokal jest ciężko wynająć, a tym bardziej sprzedać. Jednak jeśli szukasz mieszkania dla siebie i masz ograniczony budżet, warto rozważyć zakup takiego właśnie lokalu i niskim nakładem z wady uczynić atut.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.