Pracujesz w biurze typu open space? Te gadżety na pewno Ci się przydadzą

Mateusz Nowak
27.03.2018

Przestrzenie biurowe typu open space są bardzo modne, szczególnie w korporacjach. To sposób na zacieśnienie relacji w zespole i wzajemne motywowanie się do pracy. Z drugiej jednak strony nie każdy potrafi w 100% skupić się na swoich obowiązkach, gdy dookoła słychać dźwięki klawiatury czy rozmowy. Dlatego jeśli pracujesz w biurze typu open space, to zainwestuj w kilka bardzo przydatnych gadżetów. Wymieniamy je w naszym poradniku.

Słuchawki wokółuszne

Są niezbędne dla osób, które najwydajniej pracują, gdy mogą się odizolować od otoczenia. Wbrew pozorom nie musisz nawet słuchać muzyki. Dobre słuchawki wokółuszne znakomicie wyciszają wszelkie odgłosy. To będzie Twoja broń w walce o skupienie. Zainwestuj w model z wyższej półki, który posłuży Ci długo i zapewni bardzo wysoką jakość dźwięku (opcja dla melomanów). Praktycznym wyborem będą też słuchawki bezprzewodowe.

Filtr prywatyzujący

Nie słyszałeś o nim? W takim razie szybko znajdź taki filtr w Internecie i od razu go zamów. Jest to specjalna nakładka na monitor komputera, dzięki której obraz widziany pod kątem jest całkowicie nierozpoznawalny. W efekcie osoby siedzące przy sąsiednich biurkach nie będą mogły podglądać, nad czym pracujesz i czy akurat nie siedzisz na Facebooku. Filtr delikatnie zaciemnia obraz, jednak nie utrudnia wygodnej pracy przed monitorem.

Gadżet antystresowy

Stres to nieodłączny element pracy zawodowej. W biurach typu open space jego poziom jest znacznie wyższy, ponieważ pracownicy wciąż czują się obserwowani i mają podwyższoną potrzebę współzawodnictwa. Dlatego zainwestuj w prosty gadżet antystresowy – może to być piłeczka czy modny fidget spinner. Przynajmniej raz na godzinę rób sobie przerwę na krótki spacer, gimnastykę oraz na zabawę takim gadżetem. Szybko odnotujesz spadek poziomu stresu, co pozytywnie wpłynie na Twoją wydajność.

Termos

Bardzo przydatny gadżet dla osób, które w biurze piją dużo kawy czy herbaty. Zamiast regularnie biegać do kuchni po wrzątek i przechodzić obok biurek kolegów (co sprzyja zatrzymywaniu się na krótką pogawędkę i marnowaniu czasu), będziesz mieć gorący napój zawsze pod ręką. To także wpłynie na Twoją wydajność i pozwoli Ci uniknąć konieczności zostawania po godzinach.

Każdy z tych gadżetów będzie bardzo przydatny w biurze typu open space. Jeśli budżet pozwala Ci na wybranie tylko jednego z nich, to zdecydowanie zalecamy zacząć od porządnych słuchawek.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.