Tych przypadłości wstydzi się każdy facet. Nie musisz ich tolerować!

Maciej Piwowski
12.06.2018

Nawet w XXI wieku wciąż istnieją takie problemy, o których wolimy głośno nie mówić. Dotyczą one przede wszystkim facetów. Nadal pokutuje mit twardziela, który radzi sobie ze wszystkim, co przyniesie mu los, nie narzeka, nie szuka pomocy. Lista wstydliwych problemów, z którymi zmaga się większość mężczyzn, jest długa. Wymieniamy te najczęstsze i radzimy: przestań je ukrywać i zacznij działać!

Nietrzymanie moczu

Może mieć wiele przyczyn i wcale nie dotyka tylko panów w starszym wieku. Z nietrzymaniem moczu zmagają się również młodsi faceci, co jest bezpośrednio związane ze zmianą naszego trybu życia. Spędzamy coraz więcej czasu w pozycji siedzącej, a to powoduje osłabienie mięśni dna miednicy. Inną przyczyną nietrzymania moczu jest przerost prostaty. Jeśli zauważyłeś u siebie ten wstydliwy problem, to nie bagatelizuj go. Zgłoś się na badanie urologiczne.

Nadmierna potliwość

Ledwo zdążysz wyjść z domu, a już jesteś cały oblany potem? Pocisz się nawet zimą, szczególnie w stresujących sytuacjach? Nic dziwnego, że stało się to Twoim kompleksem, co stopniowo prowadzi do izolowania się od świata. Nie idź tą drogą! Z nadmierną potliwością można sobie poradzić.

Przede wszystkim zgłoś się do endokrynologa, który na drodze wywiadu ustali możliwe przyczyny problemu. Być może wystarczy zmiana nawyków higienicznych? Skuteczne w walce z nadmierną potliwością są także zabiegi kosmetologiczne.

Nieświeży oddech

Wbrew pozorom nie musi mieć to związku ze złym stanem Twojego uzębienia. Co prawda nieświeży oddech najczęściej jest efektem próchnicy, ale przyczyną mogą być także problemy gastryczne. Sama guma do żucia nie wystarczy.

Zacznij od zrobienia porządnego przeglądu uzębienia. Stomatolog z pewnością doradzi Ci skuteczne metody pozbycia się problemu nieświeżego oddechu. Jeśli wina nie leży po stronie zębów, to skonsultuj się z gastrologiem. Z tym wstydliwym zjawiskiem naprawdę można sobie poradzić.

Problemy psychiczne

Wiedziałeś, że ponad 90% samobójców w Polsce to mężczyźni? Trzeba sobie to jasno powiedzieć: jesteśmy słabi psychicznie, co ujawnia się szczególnie w konfrontacji ze współczesnym światem. Ogromne oczekiwania, pokusy, używki, ambicje zawodowe i prywatne – nic dziwnego, że wielu z nas zaczynają się „przegrzewać zwoje”.

Bagatelizowanie objawów nadmiernego stresu i stanów depresyjnych może być bardzo groźne i prowadzić do rozwoju poważnej choroby psychicznej. Porozmawiaj o swoich problemach z psychologiem – to żaden wstyd!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.