Gra Crusade Online jako dobry sposób na naukę

Mariusz Siwko
11.09.2015

Zapewne nie raz każdy gracz słyszał, że gry nie rozwijają, a jedynie zabierają czas, który można byłoby poświęcić na naukę i rozwój osobisty. A co jeśli istnieją takie gry internetowe, które zapewniają w dynamiczny rozwój i naukę ciekawostek z zakresu historii? Gra Crusade Online jest odpowiedzią na zapotrzebowania najbardziej wymagających graczy, którzy oprócz dobrej zabawy cenią sobie także wartości poznawcze i edukacyjne.

Z historią za pan brat

Wiedza historyczna jest podłożem gry Crusade Online, ale spokojnie – nie musisz posiadać jej na starcie, ale z pewnością zauważysz znaczny poziom jej wzrostu na mecie. Dlaczego? Bo nauka poprzez grę Crusade Online odbywa się etapowo – podobnie jak misja, którą musi przejść każdy z graczy. W grze pojawiają się nie tylko ważne dla całej otoczki daty np. wypraw krzyżowych, ale także aspekty kulturalne w czasach średniowiecza, gdzie osadzona jest gra. Nie do końca przekonuje Cię walor historyczny? Dzięki tej grze poszerzysz – i to znacząco – wiedzę z zakresu geografii – nazwy miast, ważnych ośrodków czy portów przewijają się nie tylko na jej początku, ale przez każdy kolejny etap. Ćwiczenie pamięci poprzez grę Crusade Online odbywa się zatem mimowolnie – gracz oddaje się swoim ulubionym zajęciom, w więc walce z przeciwnikami, podczas gdy jego mózg automatycznie rejestruje i co najważniejsze koduje daty, miejsca i wydarzenia. A tych jest naprawdę wiele, wystarczy sprawdzić na stronie internetowej http://crusade-online.com/gamedescription.php?language=pl .

Postaw na intuicję

Wiedza historyczna i geograficzna to tylko niektóre aspekty gry Crusade Online, na które warto zwrócić uwagę. Nowa gra internetowa to doskonała szansa na ćwiczenie zdolności strategicznych – zarówno u początkujących graczy, jak i tych, którzy pewne doświadczenie w grach internetowych już posiadają. Crusade Online jako gra strategiczna to setki rozwiązań, możliwości zawiązywania sojuszy i oceniania sytuacji na podstawie poprzednich ruchów przeciwników. Dzięki tak wielu możliwościom Crusade Online jako gra logiczna odpowiada na potrzeby graczy, którzy przebrnęli przez wiele internetowych gier i poszukują czegoś nowego, zupełnie innego niż pozostałe. Chłodna ocena sytuacji, przy jednoczesnej szybkiej reakcji na ruch przeciwnika, pozwala na pewną dozę ryzyka, wywołując dreszczyk emocji. Podobnie jak grupowanie rywali – na sojuszników i wrogów. Jedna błędna decyzja może zaważyć na powodzeniu całej misji.

Bogatszy o wiedzę i doświadczenie bez wysiłku

Wreszcie się udało. Kończysz grę, zdobywasz Jerozolimę. Misje i podróże się skończyły, ale grę opuszczasz nie tylko bogatszy o nowe doświadczenia, ale przede wszystkim mądrzejszy. Nauka i rozwój dzięki grze internetowej Crusade Online stają się łatwe i przyjemne. Nawet nie zauważasz kiedy zapamiętujesz kolejne ważne dla historii daty, priorytetowe miejsca z zakresu geografii czy uczysz się rozpoznawać zagrożenie wśród wrogów i zawiązywać sojusze, które przyniosą Ci korzyści. Ile z tej wiedzy wykorzystać w realnym świecie? Zapewne sporo, bo choć cała misja toczy się w świecie wirtualnym, to warto pamiętać , że podstawą do stworzenia gry Crusade Online, były prawdziwe wydarzenia historyczne – przekonaj się sam, jaki miały wspływ na rozwój świata, wchodząc na stronę http://crusade-online.com/.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.