Czy warto wykupić abonament Netflix? Plusy i minusy platformy

Magdalena Siwko
04.04.2018

Netflix to zdecydowanie najpopularniejsza platforma VOD na świecie, która szturmem zdobyła sobie także polski rynek. Tajemnica sukcesu jest prosta: dajemy ludziom dostęp do ogromnej biblioteki filmów i seriali w atrakcyjnej cenie i bez podpisywania długich umów. Netflix jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ale ma także swoje wady. Przeczytasz o nich w naszym poradniku, co pomoże Ci ocenić, czy rzeczywiście warto wykupić abonament Netflix.

Zalety Netflixa

Netflix jest usługą online, która nie wymaga wykupywania abonamentu na określony, dłuższy czas. Pierwszy miesiąc korzystania z platformy jest darmowy. Następnie można zdecydować się na dalszy dostęp do biblioteki w ramach comiesięcznej opłaty. Użytkownik ma możliwość zrezygnowania z subskrypcji w dowolnym momencie, bez żadnych konsekwencji. Jest to ogromne udogodnienie, dzięki któremu można zawiesić subskrypcję np. na okres wakacji.

Zaletą Netflixa jest potężna biblioteka filmów, ale przede wszystkim seriali. To te drugie są największą siłą platformy. Amerykański gigant co roku wypuszcza kilkaset seriali, z których wiele można uznać za prawdziwe perełki. Do tego Netflix regularnie podpisuje umowy z innymi wydawcami, dzięki czemu może udostępniać użytkownikom seriale i filmy konkurencji.

Jakość obrazu jest na dobrym poziomie, szczególnie po wykupieniu opcji 4K. Trzeba jednak zaznaczyć, że wymaga to szybkiego Internetu oraz odpowiedniego urządzenia (szczególnie telewizora).

Koszt dostępu do Netflixa można z łatwością obniżyć decydując się na opcję współdzielenia konta przez kilku użytkowników. Platforma nie blokuje takiej możliwości, co jest bardzo dużą zaletą.

Wady Netflixa

Netflix nie jest rozwiązaniem idealnym. Przede wszystkim należy wspomnieć o ograniczonej bibliotece. Jeśli ktoś wykupuje dostęp do platformy i liczy na to, że obejrzy na niej wszystkie swoje ulubione seriale czy najnowsze filmy, to będzie zawiedziony. Szczególnie nowości kinowe pojawiają się w bibliotece ze sporym opóźnieniem. Na Netflixie nie obejrzymy też m.in. produkcji HBO.

Trzeba koniecznie pamiętać, że Netflix to usługa wyłącznie online. Wystarczą więc drobne problemy z szybkością łączą czy brak dostępu do sieci, aby nie było możliwości obejrzenia czegokolwiek.

Pojedynek na zalety i wady wypada zdecydowanie na korzyść Netflixa. Jeśli zdajesz sobie sprawę z pewnych ograniczeń tej platformy i je akceptujesz, to spokojnie możesz zdecydować się na korzystanie z niej. Obecnie na rynku nie ma drugiej legalnej usługi, która oferowałaby dostęp do tak bogatej biblioteki wartościowych filmów i seriali.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.