Krew się leje, czyli najbrutalniejsze seriale w historii telewizji

Remigisz Szulc
28.09.2017

Ludzie od zawsze lubili oglądać brutalne sceny, bo pozwalało im to zaspokoić ciekawość i w pewnym stopniu dać upust niezdrowym emocjom. Telewizja oczywiście z ochotą odpowiedziała na to zapotrzebowanie. Do dziś powstało mnóstwo wyjątkowo brutalnych seriali, w których krew leje się częściej niż woda czy wino. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najciekawszych produkcji tego typu.

Wikingowie

To serial z kategorii tych, które lepiej jest oglądać przed zjedzeniem kolacji. Trup ściele się gęsto, a sceny bitewne są najbardziej efektownym elementem świata Wikingów. Poza tym to naprawdę wciągająca produkcja, ze świetnie napisanymi postaciami i przyzwoitą grą aktorską. Nic dziwnego, że serial History stał się hitem na całym świecie i ma wiernych fanów także w Polsce.

The Walking Dead

Kto oglądał, ten doskonale wie, że krew jest nieodłącznym elementem tego serialu i właściwie trudno znaleźć scenę, w której główni bohaterowie nie byliby umorusani czerwonym płynem. Właściwie trudno się dziwić, skoro produkcja opowiada o świecie po apokalipsie zombi, w którym próbuje przetrwać garstka ocalonych. Serial miał lepsze i gorsze momenty, nie da się ukryć, że w późniejszych sezonach staje się wtórny, ale i tak warto go obejrzeć – emocje są gwarantowane!

Spartakus

Ten serial jest powszechnie uważany za jeden z najbardziej krwawych w historii, ale taka już jest specyfika czasów, o których opowiada. W tej produkcji nie ma właściwie scen pozbawionych efektownych rozbryzgów krwi i coraz bardziej wymyślnych sposobów zabijania przeciwników. Serial jest jednak na tyle wciągający, że można to wszystko przeboleć i mieć całkiem sporą przyjemność z jego oglądania.

Gra o Tron

Wybitna, monumentalna produkcja HBO jest symbolem współczesnych seriali i prawdopodobnie najbardziej uzależniającą propozycją telewizyjną w dziejach. Może irytować, może bawić, może też przerażać swoją brutalnością – w „Grze o Tron” jest dosłownie wszystko dla tych, którzy lubią przeżywać silne emocje przed ekranem telewizora. Nie brakuje oczywiście krwawych scen, które zawsze wprowadzają nowy, bardzo ważny wątek do całej historii świata Westeros.

Hannibal

Ten serial spokojnie może kandydować do miana najbardziej krwawej produkcji w historii. Bynajmniej nie z powodu scen bitewnych, ale specyficznych potrzeb głównego bohatera. Niektóre sceny są tak obrzydliwe, że nawet najtwardszym widzom zdarza się odwracać wzrok. Jeśli więc nie lubisz widoku ludzkiego mięsa obdartego ze skóry, to lepiej od razu odpuść sobie oglądanie tego serialu.

Charakterystyczne jest to, że nowe seriale coraz śmielej podchodzą do tematu brutalności. To efekt tego, że widzowie przyzwyczaili się już do widoku krwi na ekranie i – niczym na arenach gladiatorów – domagają się jeszcze więcej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.