Najlepsze filmy świąteczne dla tych, którym znudził się już Kevin

Święta przed telewizorem nieodłącznie kojarzą się nam z oglądaniem po raz setny przygód rezolutnego Kevina. To jednak nie jest jedyna, a już szczególnie nie najlepsza, propozycja w klimacie Bożego Narodzenia. Światowe wytwórnie doskonale wiedzą, że każdy film z motywem świątecznym będzie murowanym hitem, dlatego powstają tysiące tego typu produkcji. Wybraliśmy kilka, które naprawdę można polecić – nie tylko fanom Bożego Narodzenia.

„Ekspres polarny”

Fantastyczny, nietypowo zrealizowany film, w którym główną rolę zagrał Tom Hanks. Ten film jest w rzeczywistości animacją, ale zdecydowanie powinni się z nim zapoznać także dorośli. Obraz był nominowany do Oscara, co stanowi dostateczną rekomendację. Historia jest bardzo wciągająca, a do tego wzruszająca. Tytułowy ekspres zabiera dzieci do krainy świętego Mikołaja, gdzie naprawdę dzieją się cuda…

„Holiday”

Teraz coś dla fanów romantycznych klimatów. Ten film zdecydowanie polecamy oglądać we dwoje – wzruszenia będą się przeplatać z salwami śmiechu. Angielka i Amerykanka – obie lekko znudzone swoim życiem – postanawiają zamienić się domami na święta. Jak łatwo się domyślić, wynikną z tego same problemy. Czy będzie happy end? Warto się przekonać!

„Cztery gwiazdki”

To typowa, amerykańska komedia. Lekka, łatwa i przyjemna, ale czy nie tego oczekujemy w święta? Film opowiada historię pary, która dość swobodnie podchodzi do świątecznego reżimu i postanawia spędzić Boże Narodzenie na rajskich wakacjach. Pech chce, że przypadkiem dowiadują się o tym ich rodziny… Będzie zabawnie, gwarantujemy!

„Jack Frost”

Jeden z najbardziej wzruszających filmów w świątecznym klimacie. Tytułowy Jack jest karierowiczem, który przedkłada sukces zawodowy nad dobro rodziny, szczególnie syna. Gdy Jack zginął w wypadku, świat jego bliskich legł w gruzach. Przed kolejnymi świętami cierpiący chłopiec buduje wielkiego bałwana przed domem. Niby nic, ale w pewnym momencie okazuje się, że śnieżna postać… ożywa. Więcej nie zdradzimy – trzeba obejrzeć!

„To właśnie miłość”

Tego filmu nie mogło zabraknąć na naszej liście. Jest to prawdopodobnie najlepsza produkcja w świątecznym klimacie w historii. Zabawna, inteligentna, wzruszająca, niesamowicie klimatyczna. Pomaga w tym oczywiście typowo brytyjski humor. W filmie przeplatają się historie różnych ludzi, których łączy jedno: pragnienie znalezienia kogoś na całe życie.

Istnieje zatem telewizyjne życie bez Kevina. Bardzo zachęcamy Cię do obejrzenia któregoś z tych filmów, a najlepiej wszystkich. W końcu święta trwają trzy dni.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.