Najlepsze role Keanu Reeves’a

Marek Szydełko
13.05.2024

Keanu Reeves to ciekawy przypadek aktora o międzynarodowej sławie, który jednak nie jest szczególnie ceniony za talent aktorski. Amerykanin ma natomiast „nosa” do ról, które zapewniły mu ikoniczny status w Hollywood jest pełna ikonicznych ról. Oto kilka z jego najbardziej znanych i najlepiej ocenianych kreacji.

Neo w „Matrix” (1999)

Nie sposób zacząć od innej roli, ponieważ to właśnie ta zapewniła aktorowi gigantyczną sławę. Po występie w „Matrixie” (i kolejnych częściach serii) Reeves osiągnął status międzynarodowej gwiazdy, a sama rola stała się jedną z najbardziej charakterystycznych w historii współczesnego kina.

John Wick w serii „John Wick” (od 2014)

Tą rolą Reeves potwierdził swoją wyjątkową zdolność do kreowania postaci nietuzinkowych, łączących w sobie cechy komediowe i sensacyjne, a nawet dramatyczne.  W tej serii Reeves wciela się w postać Johna Wicka, byłego płatnego zabójcy, który wraca na przestępczą ścieżkę po śmierci żony. Filmy te są godne uwagi ze względu na znakomicie nakręcone sceny walki.

Johnny Utah w „Na fali" (1991)

W tym filmie Reeves gra agenta FBI, który infiltruje grupę surferów podejrzewanych o dokonywanie napadów na banki. Film, choć nie jest to produkcja najwyższych lotów, stał się klasykiem lat 90.

Scott Favor w „Moje własne Idaho” (1991)

Rola w tym filmie dowodzi, że Reeves ma talent aktorski i dobrze radzi sobie również z kreacjami dramatycznymi. Jest to bardzo emocjonalny, niezależny obraz, który spodoba się fanom kina melancholijnego.

Kevin Lomax w „Adwokat diabła" (1997)

W tym thrillerze Reeves gra ambitnego prawnika, który zostaje zatrudniony przez tajemniczą kancelarią prawną. Kreacja ta ugruntowała silną pozycję Keanu w Hollywood, otwierając mu drzwi do kolejnych, jeszcze ważniejszych ról. Warto dodać, że w tym filmie Reeves zagrał u boku samego Ala Pacino.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie