Najlepsze role Roberta De Niro

Andrzej Winnicki
29.01.2021

Robert De Niro jest jednym z najbardziej znanych aktorów na świecie, prawdziwą legendą branży filmowej. Zagrał w ponad 100 filmach, w większości dając popis swoich naturalnych umiejętności. De Niro ma na koncie też dużo bardzo słabych filmów, ponieważ w ostatnich latach wyraźnie zaczął odcinać kupony od swojej sławy. Nie zmienia to faktu, że bez problemu jesteśmy w stanie znaleźć mnóstwo wybitnych kreacji. Te, z którymi koniecznie trzeba się zapoznać, wymieniamy w naszym artykule.

„Ojciec chrzestny II”

Nie wypada zacząć od innej roli, ponieważ to właśnie za tę kreację Robert De Niro otrzymał swojego pierwszego Oscara. Nagroda została mu przyznana w kategorii „Najlepszy aktor drugoplanowy”. Wybitny film, wybitna rola i wielki pokaz aktorstwa.

„Chłopcy z ferajny”

Tą rolą Robert De Niro na dobre wszedł do szuflady z napisem „kreacje gangsterskie”. Aktor wcielił się tutaj w rolę Jimmy’ego Conwaya, mentora chłopca, który pragnie dołączyć do mafijnego świata. Kolejna świetna kreacja i udana współpraca z Martinem Scorsese.

„Wściekły byk”

Z tę rolę Robert De Niro otrzymał swojego pierwszego i jedynego jak dotąd Oscara dla aktora pierwszoplanowego. Trudno się dziwić, nagroda była jak najbardziej zasłużona. De Niro, znów we współpracy ze Scorsese, stworzył wybitną kreację bokserskiego mistrza, który znacznie gorzej radził sobie w życiu poza ringiem.

„Dawno temu w Ameryce”

Przez wielu uważany za najlepszy film gangsterski w historii kina obraz Sergio Leone był kolejnym popisem aktorskim De Niro, który wcielił się tutaj w rolę – a jakże – mafiozo. To brutalne, ale niezwykle wielowymiarowe kino, w którym nasz bohater zawsze świetnie się odnajdywał.

„Taksówkarz”

Ten film prawdopodobnie już zawsze będzie największym wyrzutem sumienia Amerykańskiej Akademii Filmowej. Nikt nie może pojąć, dlaczego nie otrzymał Oscara za najlepszy obraz, przegrywając w tym wyścigu z bardzo przeciętnym „Rockym”. Równie pokrzywdzony może się czuć Robert De Niro, który pomimo stworzenia genialnej kreacji, nie dostał ewidentnie należącej mu się statuetki.

„Uśpieni”

W tym głośnym filmie nareszcie mieliśmy okazję na chwilę zapomnieć gangsterką twarz De Niro. Aktor wcielił się tutaj w postać duchownego, który pomaga czterem chłopcom niesłusznie wysłanym do poprawczaka, gdzie są maltretowani i molestowani przez strażników.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.