Nie masz kasy na bilety, ale chcesz posłuchać gwiazd muzyki na żywo? Wypróbuj te sposoby

Mariusz Siwko
10.09.2019

Fani muzyki nie mają w Polsce łatwego życia. Ceny biletów na koncerty największych gwiazd są – pisząc bardzo delikatnie – niewspółmierne do zarobków i wciąż mnóstwo osób nie może sobie pozwolić na ich zakup. Jeśli i Ciebie nie stać na to, aby wydawać po kilkaset złotych na bilet na koncert lub zwyczajnie masz inne priorytety, to wciąż możesz posłuchać muzyki na żywo zupełnie za darmo. Przy najbliższej okazji wypróbuj tych kilka sposobów.

Jedź na darmowy festiwal lub koncert

Wbrew pozorom w Polsce jest mnóstwo takich imprez, dlatego nawet jeśli preferujesz konkretny gatunek muzyczny, raczej bez wielkiego problemu znajdziesz coś dla siebie. Przeczesuj Internet już od wczesnej wiosny – zwykle w maju rusza sezon na koncerty plenerowe i w wielu miastach, miasteczkach i wsiach organizowane są zupełnie darmowe wydarzenia (by wymienić juwenalia, dni miasta, imprezy rocznicowe etc.). Z kolei największym festiwalem muzycznym organizowanym w Polsce jest Pol’and’Rock Festival, dawny Przystanek Woodstock.

Poluj na bilety w konkursach

Przy okazji każdego dużego koncertu organizatorzy przeznaczają pewną pulę wejściówek na różnego rodzaju konkursy – czy to organizowane przez media tradycyjne, czy w Internecie. Zacznij więc od dodania do znajomych na Facebooku oficjalnych profili największych agencji koncertowych działających w naszym kraju, jak chociażby Live Nation czy Alter Art. Będziesz dostawać powiadomienia o planowanych wydarzeniach i towarzyszących im konkursach.

Coś dla zdeterminowanych: idź pod stadion

Jeśli koncert gwiazdy odbywa się na stadionie, to istnieje bardzo duża szansa, że występu da się posłuchać w całkiem niezłych warunkach będąc pod obiektem. Nie licz oczywiście na super akustykę, nie zobaczysz też artysty na scenie, ale jest to jakaś opcja w sytuacji, gdy bardzo Ci zależy posłuchaniu danego wykonawcy. Uważaj tylko na ochronę: agencje koncertowe zorientowały się już, że spora grupa fanów próbuje „zaliczyć” koncert nie płacąc za bilet, stąd ochrona obligatoryjnie patroluje bezpośrednie okolice stadionów. W ostateczności trzeba będzie stanąć nieco dalej.

Zatrudnij się w roli wolontariusza lub przy obsłudze wydarzenia

Agencje koncertowe, podobnie jak każda inna firma, narzekają na brak rąk do pracy. Możesz więc zgłosić swój akces do bycia wolontariuszem np. podczas festiwalu – takie osoby są odpowiedzialne chociażby za wydawanie opasek, sprzątanie czy obsługę info-pointów. W zamian mogą za darmo posłuchać artystów, a w czasie przerwy nawet wziąć aktywny udział w koncercie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.