„Odlot” – dlaczego jest to jedna z najlepszych animacji w historii kina?

Mariusz Siwko
12.03.2024

Film animowany „Odlot" z 2009 roku nawet po wielu latach jest uznawany za jeden z najlepszych w swoim gatunku. To wyjątkowa produkcja dla całej rodziny, która wzruszy dorosłych i rozbawi dzieci. Jeśli nie znasz tego filmu, to koniecznie zaproponuj seans swoim pociechom. Dlaczego warto? Oto kilka argumentów.

Mnóstwo emocji

Film wyróżnia się niezwykłą głębią emocjonalną, poruszając takie tematy jak strata, żal, przyjaźń i realizacja marzeń. Początek filmu, który opowiada historię życia Carla i Ellie, to istny wyciskacz łez.

Niebanalne postaci

Głównym bohaterem filmu jest zgryźliwy staruszek Carl Fredricksen, który nie potrafi się odnaleźć po stracie żony i ma do siebie ogromny żal za niezrealizowanie wspólnego marzenia. Wszystko zmienia się z chwilą, gdy do jego drzwi puka skaut Russell, z którym nieco przypadkowo wyrusza w wielką podróż.

Piękna animacja

„Odlot" to wyjątkowo barwna animacja, która na pewno spodoba się dzieciom, nie będąc przy tym infantylną „bajką”.  Przepiękne lokalizacje w Ameryce Południowej, magiczne sceny lotu, wyrazista kreska – ten film robi ogromne wrażenie pod kątem wizualnym.

Ważne przesłanie

Film porusza trudne, uniwersalne tematy dotyczące życiowych wartości, takich jak przyjaźń, miłość, tęsknota, odpowiedzialność za innych, przyzwoitość czy sięganie po swoje marzenia. Seans „Odlotu" może więc stanowić doskonały przerywnik w codziennym zabieganiu i bodziec do tego, aby nieco bardziej skupić się na swoich bliskich.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie