Świetne seriale z wojną w tle

Krzysztof Jagielski
17.05.2021

Lubisz wojenną tematykę w filmach i serialach? Na szczęście masz w czym wybierać. To jeden z ulubionych motywów twórców, który jest godnie reprezentowany przez kilka telewizyjnych perełek. Jeśli więc właśnie szukasz jakiegoś nowego serialu, który pochłonie Cię bez reszty, to skorzystaj z naszych propozycji.

„Fauda”

Mało znany serial dostępny na platformie Netflix, który traktuje o konflikcie izraelsko-palestyńskim. Wojna toczy się tutaj niejako w tle głównych wydarzeń, ponieważ nie mamy do czynienia z otwartymi działaniami wojennymi, a raczej z aktami terroru i próbami zapobiegania im. Świetny serial z dobrymi kreacjami aktorskimi i masą adrenaliny oraz tym, co najważniejsze – nagłymi zwrotami akcji.

„Kompania braci”

Przez wielu uznawany za jeden z najwybitniejszych seriali w historii, nie tylko spośród tych o tematyce wojennej. „Kompania braci” zgarnęła worek nagród, a opowiada historię członków Kompanii E, 506 pułku piechoty spadochronowej, 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii USA. Mocna, wciągająca rzecz, którą obejrzysz na platformie HBO GO.

„Pacyfik”

Kolejna perełka wśród seriali, choć „Pacyfik” jest uznaną marką i być może zetknąłeś się z tym tytułem, ale jeszcze nie miałeś okazji się z nim dokładnie zapoznać. Na pewno warto nadrobić zaległości.

O klasie serialu świadczy już sam fakt, że w jego produkcji brały udział wielkie gwiazdy Hollywood, na czele z Tomem Hanksem i Stevenem Spielbergiem. Zachwycają przede wszystkim widowiskowe sceny batalistyczne. Warto dodać, że historia zaprezentowana w serialu jest oparta na autentycznych relacjach amerykańskich marines biorących udział w działaniach na Pacyfiku w okresie II Wojny Światowej.

„Rebellion”

I na zakończenie wracamy jeszcze na platformę Netflix, gdzie znajdziemy kolejny nieodkryty przez szerszą publiczność serial. Jest on o tyle ciekawy, że opowiada historię działań wojennych z perspektywy kobiet, a dokładnie trzech głównych bohaterek. To bardzo udana produkcja, mająca również duży walor historyczny – mało kto z nas zna przecież okoliczności konfliktu Wielkiej Brytanii z Irlandią, która w okresie Powstania Wielkanocnego w 1916 roku próbowała wyrwać się spod angielskiego prymatu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.