Bren
Realia:
Karabin maszynowy wprowadzony do uzbrojenia w 1935 r. Jego budowa opiera się na licencji rkmu ZB 26. Zmieniono w nim nabój na angielski, wydłużono komorę zamkową i uproszczono rozkładanie. Ten ręczny karabin maszynowy był zespołową bronią samoczynno-samopowtarzalną. Jego działanie opierało się na zasadzie odprowadzania gazów prochowych przez boczny otwór w lufie.
W Call of Duty:
W grze mamy do czynienia z Brenem, którego dwójnóg jest nierozkładalny. Broń ta spowalnia nasze ruchy, a przyrządy optyczne zasłaniają dużą część ekranu. Zadaje duże obrażenia i jest wystarczająco celny.
Dane techniczne:
Lee-Enfield
Realia:
Brytysjki karabin powtarzalny. Jego wersja No.4 Mk I została oddana do użytku armii w 1931. Po ewakuacji spod Dunkierki w 1940 r. armia brytyjska straciła prawie ćwierć miliona karabinów, co zdecydowało o dalszej produkcji karabinów Lee-Enfield. Do końca wojny wyprodukowano 4,2 mln Lee-Enfield No.4. Jego konstrukcja opierała się na zamku czterotaktowym, ślizgo-obrotowym. Przyrządy celownicze składały się z muszki i celownika ramkowego z dwoma przeziernikami.
W Call of Duty:
Zadaje bardzo duże obrażenia, jest dość lekki. Jego wadą jest to, że po każdym wystrzelonym naboju trzeba go przeładować. Dobry na średnie i długie dystanse.
Dane techniczne:
Sten
Realia:
Brytyjski pistolet maszynowy. Jego działanie opierało się na zasadzie odrzutu zamka swobodnego. Steny zaprojektowano w taki sposób aby pasowały do nich magazynki z niemieckiej broni MP-40.
W Call of Duty:
Szybkostrzelny lekki i posiadający mały odrzut karabin. Nadaje się do walki na krótki dystans. Poza tym jest stosunkowo cichy więc pomaga w walce z ukrycia.
Dane techniczne:
Mk1 British Fraggrenade
Realia:
Brytyjski granat odłamkowy. Razi przeciwnika w promieniu 50 metrów, a odłamkami w promieniu 200 m.
W Call of Duty:
Jak każdy granat nadaje się do walki naśrednich i dużych dystansach, sprawia wrażenie lżejszego niż reszta granatów w grze. Znajdziemy go podczas grania w kampanię brytyjską.
Springfield
Typ: karabin powtarzalny
Kaliber (mm): 7.62
Ładowanie: zamek
Długość (mm): 1110
Długość lufy (mm): 610
Waga (kg): 4
Pojemność magazynka: 5 naboi
Karabin powtarzalny Springfield M1903 został skonstruowany na podstawie karabinu Mauser w Stanach Zjednoczonych. Do wyposażenia wszedł w 1903 roku. W czasie II wojny światowejopracowano wersję M1903A4 przeznaczoną dla strzelców wyborowych. Oprócz lunety wprowadzony został także chwyt pistoletowy.
Browning M1919A6
Typ: lekki karabin maszynowy
Kaliber (mm): 7.62
Ładowanie: taśma
Długość (mm): 1350
Długość lufy (mm): 610
Waga (kg): 12
Pojemność magazynka: 100/200/250 naboi (taśma)
Karabin maszynowy M1919 był podstawową ciężką bronią amerykańskiej piechoty. Montowany był także na wszelkiego rodzaju pojazdach, często jako broń przeciwlotnicza. Używany był również jako broń pokładowa samolotów. Na przestrzeni lat wyprodukowano kilka wersji tej broni - ostatnią był M1919A6. Wyposażony był w dwunóg i kolbę, jednak nie zdobył uznania i używano go w niewielkich ilościach.
Webley Mk VI
Typ: rewolwer
Kaliber (mm): 11.5
Ładowanie: bębenek
Długość (mm): 216
Długość lufy (mm): 63
Waga (kg): 1,12
Pojemność magazynka: 6 naboi
Prototyp rewolweru Webley powstał już w 1878 roku. Ze względu na małe rozmiary cieszył się dużą popularnością nie tylko wśród żołnierzy, ale także policjantów. Rewolwer posiadał szkielet wraz z lufą i rękojeścią wykonany z jednego kawałka metalu. Przeważnie naboje umieszczano w bębenku pojedynczo, ale dostępne były również ładownice umożliwiające załadowanie wszystkich jednocześnie.