Dlaczego konsola to lepszy wybór dla niedzielnego gracza?

Remigisz Szulc
27.09.2019

Gracze dzielą się na dwa wielkie obozy. Jeden zawzięcie broni tradycyjnej rozgrywki na komputerze stacjonarnym, drugi z kolei opowiada się po stronie konsol do gier. Trudno jednoznacznie wskazać, kto ma więcej racji, choć faktem jest, że konsola to zdecydowanie lepszy wybór dla tzw. niedzielnego gracza. W tym też tkwi rynkowy sukces tych urządzeń, które gwarantują znacznie większy komfort osobom grającym tylko od czasu do czasu, po kilkanaście czy kilkadziesiąt minut dziennie. Argumenty potwierdzające tę tezę znajdziesz w naszym poradniku.

Konsola szybciej się uruchamia

Niby drobiazg, ale dla niedzielnego gracza może mieć duże znaczenie. Chodzi o to, że konsola jest zawsze pod ręką. Leżysz sobie na kanapie, widzisz, że masz akurat chwilę wolnego, sięgasz więc po pad i po kilku chwilach możesz już oddać się grze. Komputer jest jednak pod tym względem znacznie bardziej angażujący.

Granie na kanapie jest super wygodne

Trudno dyskutować z tym argumentem. Niedzielny gracz to bardzo często człowiek w statecznym wieku, mający rodzinę, wracający do domu po ciężkim w dniu pracy – zwykle spędzonym przed monitorem komputera. Nie ma się więc co dziwić, że nie ma już ochoty ponownie siadać przy biurku. Granie na konsoli z poziomu kanapy jest dla niego o wiele atrakcyjniejsze.

Grając na konsoli nie zanurzasz się w świecie gry

Wielu pewnie się z tym nie zgodzi, ale faktem jest, że konsola nie stwarza takich warunków do „wejścia w grę”, jak komputer. Granie na konsoli zwykle odbywa się w salonie, gdzie toczy się życie rodzinne. Nie ma więc mowy o tym, aby w 100% skupić się na rozgrywce. Nie będzie to jednak dużym problemem dla okazjonalnego gracza.

Konsola rozkręci każdą imprezę

Mocny argument z punktu widzenia osób, które nie są zapalonymi graczami, ale wielokrotnie świetnie bawiły się korzystając z konsoli znajomych. Taki sprzęt fajnie sprawdzi się podczas różnego rodzaju imprez. Można zorganizować karaoke czy rozegrać kilka meczów na wirtualnych boiskach z kolegami. Komputer nie zapewni takiego komfortu i funkcjonalności.

Konsola pozwala fajnie spędzić czas z dzieckiem

Od razu wyjaśniamy, że konsoli nie należy traktować w kategoriach leku na wyrzuty sumienia zapracowanych tatusiów. Śmiało można ją jednak wykorzystać w formie urozmaicenia zabaw z dziećmi. Jest mnóstwo rodzinnych gier, w tym coraz częściej wykorzystujących technologię VR czy Kinect. Niedzielny gracz mający dzieci z pewnością to doceni. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.