Dlaczego warto grać w gry wideo na najniższym poziomie trudności?

Antoni Kwapisz
15.04.2024

Wielu zapalonych graczy za punkt honoru przyjmuje przejście gry na wysokim poziomie trudności. Tymczasem ten najniższy wcale nie jest zarezerwowany tylko dla początkujących. Również osoby mające wieloletnie doświadczenie z padem czy klawiaturą i myszką mogą czerpać frajdę z takiej rozgrywki, o czym przekonujemy w naszym poradniku.

Zero frustracji

Granie na niskim poziomie trudności pozwala uniknąć frustrujących sytuacji, kiedy to np. nie możemy wykonać jakiegoś zadania i ukończyć gry w rozsądnym czasie.

Cieszenie się fabułą

Grając na niskim poziomie trudności możesz bardziej skupić się na warstwie fabularnej gry, eksploracji świata i delektowaniu się mechaniką, bez typowego dla wyższych poziomów stresu i pośpiechu.

Szybsze ukończenie gry

Niskie poziomy trudności rekomendujemy zwłaszcza osobom, które grają okazjonalnie i nie mogą sobie pozwolić na to, aby spędzić w grze np. kilkadziesiąt godzin. Jeśli wolisz szybko przechodzić kolejne misje i regularnie zmieniać gry, to niski poziom jest optymalnym wyborem.

Eksperymentowanie

Paradoksalnie grania na niskim poziomie trudności może przyczynić się do podniesienia Twoich umiejętności jako gracza. Pozwala to na naukę i eksperymentowanie z różnymi strategiami i mechanikami gry w mniej wymagającym środowisku.

Dzięki temu z łatwością opanujesz np. kombinacje klawiszy, co przyda się w momencie podniesienia poziomu trudności, również w innych tytułach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie