Gry planszowe dedykowane dla dwóch osób

Piotr Kowalczyk
10.07.2018

Nie ma nic lepszego niż wieczór spędzony we dwójkę przy pasjonującej grze planszowej. Tak właśnie wiele osób wyobraża sobie idealną randkę, gdyż miłośników gier planszowych nie brakuje. Na jakie gry dedykowane dla dwóch osób warto się jednak zdecydować?

Najlepsze gry dla dwojga

Na rynku dostępnych jest wiele gier planszowych dedykowanych dla dwojga. Różnią się one tematyką, mechaniką i stopniem trudności. Jedno jest natomiast pewne – muszą mieć ciekawą fabułę, aby rozgrywka po kilkunastu minutach nie nudziła. Polecane gry, w które z powodzeniem można grać we dwoje to między innymi:

1. Rebel 7 Cudów Świata: Pojedynek – jest to gra stworzona z myślą o trzech graczach. Nawiązuje ona do kultowej już pozycji 7 Cudów Świata. Wprowadza jednak wiele nowych reguł.

Rozgrywka obejmuje trzy ery, na przestrzeni których gracz rozwija swoje cywilizacje. Gra nie musi jednak zakończyć się w ostatniej erze. Producent przewidział bowiem możliwość uzyskania przewagi nad przeciwnikiem we wcześniejszych etapach gry. Dodatkowo sukces można odnieść na kilka sposobów, co czyni rozgrywkę jeszcze ciekawszą.

Gra zachwyca przede wszystkim interesującą, acz prostą mechaniką, a także ciekawą fabułą. To rozbudowana gra strategiczna, która umili czas spędzony we dwoje. Jej atutem jest również bogactwo elementów,

2. EGMONT Gra GOOOL – to rozgrywka, która przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom footballu. Gracze wcielają się bowiem w trenerów drużyn piłkarskich. Emocji nie brak – jak podczas prawdziwego meczu footballowego. Zasady są proste: wygrywa ten trener, którego zespół zdobędzie więcej goli w określonym czasie.

Gracze mają wiele możliwości ruchu: mogą przemieszczać piłkarzy po boisku, podawać piłkę i rzecz jasna strzelać gole. Liczą się jednak nie tylko efektowne akcje. Wiele zależy również od gry obronnej i tego, jak bardzo przeszkodzimy naszemu przeciwnikowi,

3. Rebel Tajniacy: Duet – to kooperacyjna gra słowna dla dwóch (lub więcej) graczy. Aby wygrać i wspólnie świętować zwycięstwo, trzeba współpracować, czego nie ułatwiają zasady gry. Aby naprowadzić partnera na konkretne słowo, należy udzielać mu jednowyrazowych wskazówek.

Gra jest niezwykle interesująca. Wszystko za sprawą wieloznacznych haseł i skojarzeń. Ogromna dawka emocji i śmiechu gwarantowana! Po pomyślnym zakończeniu rozgrywki z powodzeniem możemy przejść do następnej rundy, która jednak odznacza się wyższym poziomem trudności, co czyni grę jeszcze bardziej interesującą,

4. Wsiąść do pociągu: Europa – pozycja ta oferuje strategiczną rozgrywkę, która wciągnie każdego. Aby wygrać i zdobyć tytuł magnata kolejowego na całym kontynencie europejskim, należy wytężyć umysł. Liczy się umiejętność logicznego myślenia, zdolność przewidywania ruchów przeciwnika oraz spryt w układaniu własnych wagonów na planszy. Nie ma zatem na co czekać. Trzeba wsiąść do pociągu.

Największym atutem gry jest ciekawa, niezwykle emocjonująca rozgrywka, która gwarantuje nie lada frajdę. Na wyróżnienie zasługuje również prosta, acz interesująca mechanika. Gra odznacza się również ładną szatą graficzną i dbałością o wykończenie poszczególnych elementów, co dodatkowo zachęca do gry. Pozycja przeznaczona jest dla maksymalnie pięciu graczy. Z powodzeniem jednak możemy grać w nią we dwójkę,

5. Foxgames Gra Hobbit Wyprawa po skarb – to ciekawa gra, która pozwala nam wyruszyć wraz z Bilbo Baggins’em i krasnoludami w pełną przygód wyprawę po skarb. Na swojej drodze spotkamy wiele przeciwności, w tym groźnych wrogów, takich jak wielkie pająki, orki, trolle. Czeka nas również spotkanie ze smokiem. Aby wygrać, musimy pokonać ich wszystkich, a na koniec uporać się z naszym rywalem.

Gra wyróżnia się nieskomplikowaną mechaniką i bardzo ładną oprawą graficzną, co zachęca do pojedynków. Propozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Hobbita,

6. Rebel Basilica – zadaniem graczy jest wspólne wzniesienie katedry. Wdzięczność średniowiecznego króla może jednak zdobyć tylko jeden uczestnik rozgrywki. Dlatego należy uważnie planować swoje ruchy, gdyż każde niepowodzenie zostanie wykorzystane przeciwko nam.

Gra oferuje nie lada frajdę. Musimy wykazać się w niej sprytem i przebiegłością. Ważne jest również staranne planowanie własnych ruchów. Tylko w ten sposób zyskamy uznanie króla i wieczną chwałę. Tę pozycję wyróżnia przede wszystkim dbałość o detale i interesująca szata graficzna.

Gry dla par

Na rynku dostępne są również gry przeznaczone dla par. Z pewnością umilą one każdą randkę. Wśród ciekawych propozycji wymienia się:

  • Gierki małżeńskie – dzięki dwustronnej planszy w grę można zagrać tylko we dwójkę bądź z innymi parami, co czyni rozgrywkę jeszcze ciekawszą i bardziej zabawniejszą. Gra gwarantuje nie lada frajdę i pozwala dowiedzieć się czegoś zupełnie niespodziewanego o naszej drugiej połówce. To propozycja idealna na długie, jesienne wieczory,
  • Ego Love – to kolejna gra, która pozwala parze lepiej się poznać. Umożliwia również rozgrywkę przy większej liczbie osób. Gra odznacza się prostą mechaniką. Jeden z graczy odczytuje pytanie z wylosowanej przez siebie karty i zaznacza odpowiedź, która najlepiej oddaje jego preferencje. Zadaniem drugiego gracza (innych graczy) jest odgadnięcie, jakiej odpowiedzi udzielił,
  • Arkana Miłości – to miłosna gra dla dwojga dorosłych. Karty te podgrzeją atmosferę każdej randki. Każda rozgrywka może jednak potoczyć się inaczej – wszystko bowiem zależy od naszych upodobań.

Podsumowując, na rynku znajdziemy szereg gier planszowych, w które z powodzeniem możemy zagrać we dwójkę. Wybierając je, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na fabułę i mechanikę gry. Obie muszą być ciekawe, dzięki czemu rozgrywka na pewno nie będzie nudna. Liczą się również proste zasady gry. Nie chcemy przecież spędzić całego wieczoru na próbie zrozumienia gry.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.