Gry planszowe zamiast komputerowych – dlaczego to dobry pomysł na spędzenie czasu z dziećmi?

Remigisz Szulc
30.09.2022

Od razu zaznaczmy, że nie wskazujemy wyższości jednej formy rozrywki nad drugą. Chodzi nam natomiast o to, aby poszukać alternatywy dla grania w gry komputerowe z dziećmi. Jeśli jest to Wasza ulubiona forma spędzania czasu w domu, to koniecznie spróbujcie planszówek. Wybór jest na tyle duży, że na pewno znajdziecie coś dla siebie. Dlaczego warto? Sprawdź tych kilka argumentów.

Odpoczynek dla głowy

Granie w gry komputerowe na dłuższą metę jest bardzo męczące – silnie angażuje mózg, oczy, a przez solidną dawkę światła niebieskiego może też utrudniać zasypianie i tym samym pogarszać jakość snu. Dlatego zamiast spędzać z dziećmi całe popołudnie przed telewizorem czy monitorem komputera, zaproponuj im partyjkę w grę planszową.

Dobre planszówki potrafią wciągnąć na wiele godzin

Na rynku znajdziemy dziś zatrzęsienie gier planszowych z różnych gatunków: od strategicznych, przez ekonomiczne i RPG, a skończywszy na zręcznościowych. Wiele gier jest tak dobrze przemyślanych, że można się im poświęcić bez reszty przez kilka godzin, kompletnie tracąc poczucie czasu.

W grze mogą brać udział także młodsze dzieci

Jeśli masz kilkoro dzieci, z których jedno nie potrafi jeszcze obsługiwać pada do konsoli, to dobrze znasz ból tych wiecznych awantur – maluch przecież też chce brać udział w zabawie. Dlatego świetną propozycją są planszówki.

Bez problemu znajdziesz takie gry, które zapewnią dużo frajdy uczestnikom w każdym wieku, a przy tym pozwolą bawić się najmłodszemu domownikowi – małe dziecko potrafi już rzucić kostką, może przesuwać figurki po planszy etc.

Zabawa dla całej rodziny

Gry planszowe, w odróżnieniu od komputerowych, są nastawione na udział wielu graczy. Dzięki temu do zabawy można zaprosić całą rodzinę i np. świetnie spędzić niedzielne popołudnie, gdy pogoda nie rozpieszcza. Dobra, kreatywna zabawa gwarantowana!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie