Każdy zapalony gracz, który preferuje fizyczne kopie gier, prędzej czy później dostrzeże, że jego kolekcja nadmiernie się rozrosła. Kiedy nie masz już miejsca na kolejne pudełka, to czas najwyższy zabrać się za porządki. Pytanie tylko: co zrobić z grami, do których na pewno już nie wrócisz? Mamy kilka pomysłów i dzielimy się nimi w naszym poradniku.
Masz gry, które mogłyby zainteresować innych, na przykład młodszych graczy? W takim razie zamieść ogłoszenie o chęci wymiany na popularnym portalu ogłoszeń lokalnych lub na forum dla graczy. Opcję wymiany często oferują również komisy. Być może w Twojej miejscowości działa giełda gier komputerowych i na konsole?
To najwygodniejsza opcja, którą należy rozważyć zawsze wtedy, gdy masz pewność, że nie będziesz więcej sięgać o posiadanych gier. Może się okazać, że masz w domu całkiem wartościowe tytuły. Sprzedając np. 10 gier po 40 złotych za sztukę uzbierasz pieniądze na nawet dwie premiery.
Mamy tutaj na myśli wykorzystanie starych gier do zrobienia jakiejś kreatywnej instalacji akcentującej Twoją życiową pasję. Może to być np. kolaż z płyt i papieru, własnoręcznie wykonany plakat, rzeźba etc. Jeśli masz miejsce na ścianie lub w pokoju gier, to koniecznie znajdź czas na przygotowanie tego typu pracy – efekt będzie świetny, a przy okazji pozbędziesz się problemu pudełek walających się na regale czy podłodze.
Na koniec dobra rada: jeśli masz stare gry, które są w niemal nienaruszonym stanie, wciąż działają, a pudełka wyglądają jak nowe, to takie rarytasy warto sobie zachować. Owiń je w papier i przechowaj w pawlaczu, piwnicy czy na strychu, chroniąc przed światłem i wilgocią.
Kto wie: może za kilkanaście lat okaże się, że jesteś właścicielem niezłych perełek o bardzo wysokiej wartości, które sprzedasz za duże pieniądze?