Jak zarabiać coinsy w FIFA Ultimate Team?

Jerzy Biernacki
14.04.2020

FIFA Ultimate Team (FUT) to zdecydowanie najpopularniejszy tryb gry w popularnej serii piłkarskiej. Gracze mogą budować swoje składy i mierzyć się z innymi przeciwnikami online. Aby jednak mieć jakiekolwiek szanse na dobre wyniki, trzeba stale wzmacniać skład kupując karty najlepszych piłkarzy na rynku transferowym. Do tego potrzebne są tzw. coinsy. Jak je zarabiać, nie wydając przy tym prawdziwych pieniędzy?

Wyzwania codzienne i tygodniowe

Każdy gracz rozpoczynający sezon w FUT otrzymuje paczkę kart zawodników – w większości brązowych i srebrnych, czyli najsłabszych. Musi więc mozolnie wzmacniać skład, a najprostszym sposobem jest wykonywania zadań narzuconych przez grę. Są to podstawowe rzeczy, jak np. wystawienie karty na sprzedaż, kupienie karty na rynku, zmiana nazwy klubu czy użycie karty kondycji. Za to wszystko gracz otrzymuje niewielką liczbę coinsów i stopniowo zbiera środki na zakup coraz lepszych kart.

Handel

Gdy gracz posiada już jakieś karty wymienne (czyli możliwe do sprzedania), powinien zacząć nimi handlować. Warto regularnie sprawdzać ceny poszczególnych piłkarzy, w tym brązowych i srebrnych. W grze co jakiś czas ogłaszane są różnego rodzaju Wyzwania Budowania Składu, do których potrzebne są karty o określonych parametrach – wówczas ich cena znacząco rośnie. Handel polega również na inwestowaniu coinsów w karty, których wartość potencjalnie powinna w najbliższym czasie pójść wyraźnie do góry.

Squad Battles

Gracze nie lubią tego trybu, ale przynajmniej na początku zdecydowanie warto się nim zainteresować. W Squad Battles mierzysz się ze sztuczną inteligencją, dysponującą składami ułożonymi z np. kart drużyny tygodnia. Możesz ustawić poziom trudności, od którego zależy liczba coinsów, jakie otrzymasz za mecz. Grając w Squad Battles można łatwo wykonywać zadania codzienne i tygodniowe, zarabiać monety oraz doskonalić umiejętności. W każdy poniedziałek gra przyznaje też nagrodę za osiągniętą rangę (coins oraz paczki z kartami).

Graj i wygrywaj

Docelowo najlepszym sposobem na zarabianie dużej liczby coinsów w FUT jest po prostu regularne granie online. Wygrywając otrzymujesz sporo monet, a do tego podnosisz swoją rangę i awansujesz do coraz wyższych dywizji. Dodatkowo zbierasz punkty kwalifikacji do Ligi Weekendowej, za którą gracze otrzymują bardzo wartościowe nagrody.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.