Konsole nowej generacji nareszcie tanieją. Czy to dobry moment na zakup?

Krzysztof Jagielski
22.05.2023

Jeśli od około roku przymierzasz się do zakupu konsoli nowej generacji, a już szczególnie PlayStation 5, to na pewno powstrzymywały Cię przed tym bardzo wysokie, wręcz absurdalne ceny. W pewnym momencie za PS 5 w zestawie z jednym kontrolerem i grą trzeba było zapłacić w Polsce grubo powyżej 3000 zł, co wielu graczy – słusznie – uznało za grubą przesadę. Na szczęście sytuacja zdaje się stabilizować i od kilku tygodniu obserwujemy spadki cen. Czy zatem warto właśnie teraz kupić konsolę nowej generacji?

Ile dziś kosztuje PlayStation 5 i Xbox Series X?

Na moment pisania tego artykułu (początek maja 2023 roku) bez problemu kupimy PlayStation 5 z jednym padem i grą za około 2500 złotych. Tańszy jest Xbox Series X, którego cena, w zależności od sklepu, waha się od około 2100 do 2300 złotych.

Ceny konsol nowej generacji są więc na akceptowalnym poziomie, natomiast nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy jest to dobry moment na zakup. Inflacja zdaje się zwalniać, a do tego w gospodarce nie dzieje się najlepiej, co znajduje odzwierciedlenie w danych o sprzedaży konsumenckiej – kupujemy znacznie mniej niż jeszcze rok temu.

W takich warunkach można podejrzewać, że ceny konsol nadal będą delikatnie spadać. Z drugiej strony kluczowe jest odpowiedzenie sobie na pytanie, czy na pewno musisz wymieniać konsolę, skoro obecna nadal działa i uruchomisz na niej większość współczesnych gier. To musisz już ocenić we własnym zakresie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.