Lubisz grać we dwójkę na konsoli? Koniecznie sprawdź te tytuły

Antoni Kwapisz
27.04.2020

Gry kooperacyjne nigdy nie cieszyły się przesadną popularnością, ponieważ większość graczy preferuje jednak samodzielne kontrolowanie wydarzeń na ekranie. Mimo to na rynku co jakiś czas pojawiają się bardzo interesujące tytuły, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać. Kilka przykładów wymieniamy w naszym poradniku i rekomendujemy je graczom, którzy lubią od czasu do czasu pograć na konsoli we dwójkę.

A Way Out

To jedna z najgłośniejszych i najlepiej sprzedających się gier kooperacyjnych w historii. Jej unikalną cechą jest to, że można w nią grać wyłącznie w trybie kooperacji – nie jest on więc tylko dodatkiem do rozgrywki single player. Po uruchomieniu gry ekran zostaje przedzielony, dzięki czemu możemy obserwować, co robi postać sterowana przez partnera. Oczywiście można go znaleźć w sieci, nie trzeba grać we dwóch na jednej konsoli. Gra bardzo wciąga, a końcówka jest co najmniej interesująca. Warto sięgnąć po ten tytuł.

Overcooked

Rewelacyjna gra dla całej rodziny, w której zadaniem graczy jest jak najszybsze przygotowywanie posiłków dla klientów restauracji. Oczywiście zadanie stale utrudniają różne przeszkody – a to przechylająca się podłoga, a to zmieniający się układ kuchni itd. Gra jest bardzo dynamiczna, zabawna, wyzwala ogromne emocje, a przy tym śmiało można w nią zagrać na dwa pady z dzieckiem. Ostrzegamy jednak: momentami zadania są tak trudne, że mogą irytować.

Rocket League

Wielki hit nadal trzyma formę i może dostarczyć świetnej rozrywki, zwłaszcza w trybie kooperacji. Aby krótko opisać tę grę wystarczy porównać ją do… FIFY z samochodami. Cała idea polega na tym, aby sterować pojazdem i rozgrywać mecz na wirtualnym boisku, oczywiście wykonując przy tym spektakularne akrobacje. Gra w trybie single player dość szybko się nudzi, dlatego zdecydowanie zalecamy poszukanie sobie partnerów – albo online, albo przed własną konsolą. Maksymalnie może stworzyć czteroosobową drużynę i wtedy zabawa jest już bardzo wciągająca.

Gears of War

Klasyka konsoli Xbox wciąż trzyma poziom, przy czym osobom, które nigdy nie miały do czynienia z tym tytułem rekomendujemy zaczęcie od czwartej części. Jest najlepsza graficznie, a i pod względem fabuły czy mechaniki potrafi zaspokoić oczekiwania wymagających graczy. W tę grę najlepiej będzie grać właśnie w trybie kooperacji, który działa bardzo dobrze i znacząco podnosi frajdę z zabawy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie