Masz PlayStation 3? Ten „dinozaur” nadal może Ci dostarczyć sporo rozrywki

Jerzy Biernacki
26.07.2019

PlayStation 3 nie było przełomową konsolą, co nie zmienia faktu, że mnóstwo współczesnych graczy rozpoczęło swoją przygodę z wirtualną rozrywką właśnie od „trójki”. Popularność PS3 była (i wciąż jest) tak duża, że nawet długo po premierze czwartej generacji w sklepach spokojnie dało się kupić nowe konsole. Jeśli wciąż masz PlayStation 3 i zastanawiasz się, czy nie pora się z nią rozstać, to daj sobie jeszcze trochę czasu. Koniecznie zagraj w te tytuły, które nawet po latach bronią się pod względem grafiki, mechaniki, a przede wszystkim fabuły.

Seria „Mass Effect”

Jeśli lubisz kosmiczne klimaty, zwłaszcza osadzone w dalekiej przyszłości, to ta seria jest absolutnie dla Ciebie. Nie zdążyłeś ograć żadnej części „Mass Effect”? Czas najwyższy nadrobić zaległości. Jedną z największych zalet tej serii jest wartka fabuła, brak irytujących dłużyzn, a przede wszystkim rewelacyjnie wykreowany świat.

„Heavy Rain”

Jeden z największych hitów na PlayStation 3, który znakomicie przyjął się też na kolejnej generacji konsoli od Sony. „Heavy Rain” to taka gra, która pochłania bez reszty, o której trudno jest zapomnieć, po której ukończeniu czujesz, że w Twoim życiu czegoś brakuje. Świetna historia, zaskakujące zwroty akcji, a przede wszystkim duży wpływ gracza na wydarzenia – to dostateczne powody, by odpalić ten tytuł na wysłużonej PS3.

„The Last of Us”

Jest to jeden z trzech najbardziej rozpoznawalnych tytułów ekskluzywnych na konsolę PlayStation 3. Ta gra bez wątpienia miała ogromny wpływ na wyniki sprzedaży sprzętu japońskiego producenta. „The Last of Us” wciąż daje dużo frajdy, nieźle wygląda, a co najważniejsze – wciąga fabularnie. Trzeba zagrać, nie ma dyskusji.

„Red Dead Redemption”

Ta gra właściwie zapoczątkowała modę na shootery w westernowym klimacie (choć nie zapominamy o polskim „Call of Juarez”). Ciekawostką jest fakt, że pierwsza część „Red Dead Redemption” nie od razu zyskała uznanie krytyków i graczy. Ten tytuł musiał dojrzeć, ale dziś uchodzi za klasyk gatunku. Nic dziwnego, że cała społeczność graczy z ogromnymi emocjami czekała na drugą część. Na szczęście Rockstar ponownie nie zawiódł.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.