Najlepsze bronie w „Dying Light 2”. Sprawdź, jak z nich mądrze korzystać

Piotr Kowalczyk
21.03.2023

Wielki hit Techlandu, czyli druga część produkcji osadzonej w świecie opanowanym przez zombie, to typowy slasher. Mechanika gry opiera się na dwóch fundamentach: parkourze oraz zabijaniu wszystkiego, co się rusza, z wykorzystaniem różnych rodzajów broni. Ich wybór jest imponujący, od deski z gwoździami, przez wymyślne bronie ciężkiego kalibru, aż po miecze i gigantyczne topory, a nawet broń palną. W tym poradniku krótko omawiamy najlepsze bronie dostępne w „Dying Light 2” i podpowiadamy, jak z nich mądrze korzystać.

Bronie obuchowe

Nie są najlepszym wyborem do walki bezpośredniej z zarażonymi, szczególnie w zwarciu. Przydają się natomiast w momencie, gdy postać posiądzie umiejętność „Wiatrak” i będzie mogła jednym ruchem odgonić od siebie hordę zombie. Bronie obuchowe są dość wolne i zadają średnie obrażenia, dlatego raczej szybko przestaniesz z nich korzystać.

Bronie sieczne

Są dużo lepsze do walki z zombie, a przede wszystkim z renegatami. Pozwalają szybko wygrać pojedynek, zadając ciężkie obrażenia i oczywiście efektownie pozbawiając przeciwników kończyn czy głowy. Ich wadą jest to, że momentalnie ulegają zniszczeniu. Warto je jednak kolekcjonować w swoim plecaku.

Bronie jedno- i dwuręczne

Wybierając broń zwróć uwagę na to, czy jest to model jedno- czy może dwuręczny. W świecie gry zdecydowanie najlepiej sprawdzają się te pierwsze, zapewniając lepszą precyzję, szybkość ruchów postaci oraz nie zabierając tak dużo wytrzymałości.

Bronie specjalne

Będziesz je zdobywać w toku gry, na przykład za wykonanie jakiegoś zadania pobocznego. Bronie specjalne warto zachować na wyjątkowe okazje, na przykład do walki z anomalią GRE czy innymi mutantami.

Łuk

Bardzo przydatna broń, o którą warto się szybko postarać. Pozwala zadawać obrażenia na odległość, z ukrycia, co w wielu przypadkach zaoszczędzi Ci apteczek i pozwoli zaliczyć trudniejsze zadania poboczne i główne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.