Popularne gry retro, w które możesz już zagrać na smartfonie

Remigisz Szulc
07.05.2019

Gracze to nie tylko dzieci czy nastolatkowie. Jest mnóstwo osób w średnim wieku, które wciąż uwielbiają relaksować się przy ulubionych tytułach. I właśnie im dedykujemy ten krótki artykuł. Jeśli pamiętacie gry z lat 90-tych i pierwszej dekady XXI wieku, to z pewnością ucieszy Was fakt, że wiele z nich doczekało się swoich wersji na urządzenia mobilne. Wybraliśmy kilka najciekawszych pozycji, w które warto zagrać na smartfonie czy tablecie.

Grand Theft Auto: Vice City

Zaczynamy od najświeższej propozycji w tym zestawieniu. Firma Rockstar Games z okazji 10. rocznicy wydania swojego hitu, zdecydowała się przygotować jego mobilny port. Dzięki temu możemy dziś ponownie przenieść się do pokręconego, gangsterskiego świata GTA na urządzeniu mobilnym. Naprawdę warto, ale uwaga – ta gra wciąga!

Pac-Man

Skoro mowa o grach retro, to po prostu nie możemy pominąć jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w dziejach wirtualnej rozrywki. Pac-Man doczekał się wielu edycji, w tym na urządzenia mobilne. Problem w tym, że wiele gier tylko nawiązuje do legendarnego pierwowzoru, nie zapewniając aż tak dużo dobrej zabawy. Warto więc poszukać oryginalnego Pac-Mana na urządzenia mobilne, w którym wcielimy się w „postać” żółtej, żarłocznej kulki.

Worms 2: Armageddon

Klasyka klasyków, czyli gra, która dostarczała multum rozrywki kilku pokoleniom graczy. Teraz nareszcie możemy w nią zagrać na smartfonie i wciąż bawić się tak samo dobrze. Fabuły Wormsów nie trzeba tłumaczyć – chodzi tutaj wyłącznie o to, kto okaże się sprytniejszy i unicestwi robaczki swojego przeciwnika. Brzmi absurdalnie i prostacko, ale jak to wciąga!

Grim Fandango Remastered

Na pierwszy rzut oka jest to typowa przygodówka dla dzieci, ale świetnie bawić się będą także mocno dorośli gracze. Zwłaszcza, że wiele wątków z tej gry mogą zrozumieć wyłącznie ludzie dojrzali. Fajnie, że ten tytuł doczekał się swojej mobilnej wersji, bo bez wątpienia jest to gra, którą można zaliczyć do nieśmiertelnych klasyków. Kto grał na pececie, ten powinien sięgnąć też po całkiem udany port na smartfony i tablety.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.