Słaby Internet i granie online? To się nie uda…

Mateusz Nowak
07.09.2020

Gry sieciowe cieszą się ogromną popularnością – mamy tutaj na myśli również te, które po prostu posiadają tryb rozgrywki online. Są to nie tylko gry sportowe czy strzelanki, ale też najróżniejsze strategie, wyścigówki czy przygodówki. Z grami online jest tylko jeden mały problem: aby rzeczywiście dawały frajdę, konieczny jest dobry Internet. Szybki, stabilny, z minimalnymi opóźnieniami. Możesz tylko o takim pomarzyć? W takim razie odradzamy podejmowanie choćby próby zagrania z kimś online. Oto, co Cię czeka.

Frustrujące lagi

Lagi, czyli opóźnienia, potrafią odebrać jakąkolwiek przyjemność z grania online. Szczególnie dotyczy to gier, w których liczy się szybka reakcja na wydarzenia, jak strzelanki czy gry sportowe. Z tego też powodu bardziej doświadczeni gracze widząc, że mają kiepskie połączenie z przeciwnikiem, po prostu odpuszczają.

I tak przegrasz

Głównie przez wspomniane lagi. Duże opóźnienia wynikające z kiepskiego Internetu są problemem nie do przejścia. To trochę tak, jakbyś startował w biegu na 100 metrów, ale ołowianych butach – jesteś skazany na porażkę. Skoro nie możesz szybko zareagować na wydarzenia na ekranie, Twoje reakcje są opóźnione, to bardziej ogarnięci przeciwnicy zawsze to wykorzystają.

Wyzwiska

Musisz się liczyć z tym, że w świecie gier online aż roi się od chamów i frustratów, którzy przy pierwszej lepszej okazji obrzucą Cię wyzwiskami. Taką okazją bez wątpienia jest sytuacja, w której nie da się z Tobą normalnie grać, bo masz takie opóźnienia, że w zasadzie nie wiadomo, czy jeszcze trzymasz w ręku pada.

Problemy ze znalezieniem przeciwnika

Dobrym przykładem będzie tutaj popularna gra sportowa FIFA. Przed zagraniem meczu online gra podaje, jaka jest jakość połączenia pomiędzy graczami. Jeśli wylosowany przeciwnik widzi, że masz potworne opóźnienie, to będzie to miało wpływ również na jego komfort grania. Co zrobi? Jeśli nie jest całkowicie zdesperowany, aby zagrać z kimkolwiek, po prostu zrezygnuje przed meczem.

Wyrzucanie z serwerów

Nie ma nic gorszego podczas grania online. Wyrzucenie z serwerów spowodowane słabym Internetem zwykle kończy się tym, że gra przyznaje Ci porażkę, co oczywiście psuje bilans. W niektórych grach będzie to też oznaczać konieczność ponownego zaliczenia prawie już ukończonego zadania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.