TOP 6 najlepszych gier sportowych na PC

Marek Szydełko
19.12.2016

Jest wiele gatunków gier komputerowych, ale od lat niesłabnącą popularnością cieszą się przede wszystkim tytuły sportowe. Nic dziwnego – wywołują ogromne emocje, pozwalają zabawić się ze znajomymi, a także wcielić w postać ulubionego sportowca. Na przestrzeni kilku ostatnich dekad było wiele lepszych i gorszych tytułów z tego gatunku. My subiektywnie wybraliśmy te najlepsze. Poznaj ranking TOP 6 gier sportowych na PC, w które warto zagrać.

  1. Seria FIFA – mówimy o serii, bo naprawdę trudno jest wybrać najlepszą jej odsłonę. Szala delikatnie przechyla się w stronę FIFY 15, ale swoich zwolenników mają także wcześniejsze i późniejsze części. W każdym razie jest to kanon sportowych gier komputerowych i w ogóle jedna z najlepszych serii gier wideo w historii.
  2. Rocket League – to trochę gra sportowa, trochę zręcznościowa, trochę samochodowa. Z tej mieszanki wyszło jednak coś naprawdę świetnego i oryginalnego. Cały koncept polega na rozgrywaniu futurystycznych meczów piłki nożnej, z tym że zamiast zawodników mamy do dyspozycji pojazdy. Gra bardzo wciąga!
  3. Pro Evolution Soccer 2016 – odwieczny konkurent kultowej FIFY, który przez lata nie mógł wyjść z jej cienia. To się zmieniło po premierze części sygnowanej rokiem 2016. PES dobił do jakości oferowanej przez FIFĘ, a w wielu aspektach nawet ją zdystansował (m.in. mechanika czy komentarz). Trudno wybrać, co jest lepsze, ale w Pro Evolution Soccer 2016 na pewno warto zagrać.
  4. Deluxe Ski Jump 4 – jasne, że to już nie to samo, co kultowa, prosta gierka nazywana przez polskich graczy po prostu „Małyszem”. Jednak dzięki znacznie lepszej grafice i ciekawszej mechanice ten tytuł powinien zdobyć sobie popularność wśród młodszej generacji graczy. Gra się naprawdę przyjemnie i jest to chyba najlepszy symulator skoków narciarskich.
  5. Seria NBA – kolejna po FIFIE kultowa seria gier sportowych spod szyldu Electronic Arts. NBA to rewelacyjna rozrywka, bez względu na wersję. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana koszykówki, który chciałby wcielić się w postać Marcina Gortata.
  6. Steep – to nowość od Ubisoftu, która jest zaawansowanym symulatorem ekstremalnych sportów zimowych. Można więc pojeździć na snowboardzie czy nartach, w dodatku wykonując niesamowite ewolucje. Rewelacyjna grafika, fajna muzyka i oczywiście zimowy klimat – produkcja bez wątpienia daje radę.

Gry sportowe rządzą się swoimi prawami – mniej ważna jest warstwa graficzna, bo kluczowe znaczenie ma mechanika. Dlatego wiele świetnie zapowiadających się tytułów nigdy nie osiągnęło znaczącego sukcesu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.