Xbox czy PlayStation? Najlepiej mieć obie!

Antoni Kwapisz
13.07.2020

Odwieczny konflikt pomiędzy posiadaczami konkurencyjnych konsol do gier przybrał już wręcz absurdalne rozmiary. Nie warto się więc w to angażować, bo i tak zawsze znajdzie się ktoś, kto spróbuje zbić argument przeciwnego obozu. Prawda jest taka, że zarówno Xbox, jak i PlayStation, mają swoje wady i zalety. Optymalnym rozwiązaniem z punktu widzenia gracza konsolowego jest posiadanie obu maszyn. Brzmi dziwnie? W takim razie sprawdź powody, dla których warto się na to zdecydować.

Pełen wybór exclusive’ów

Chodzi oczywiście o gry wydawane wyłącznie na jedną platformę. Tutaj trzeba oddać przewagę Sony, które wypada pod tym względem zdecydowanie lepiej niż Microsoft, dostarczając właścicielom PlayStation lepsze i bardziej pożądane exclusivy. Na Xboxa też oczywiście się coś znajdzie, dlatego zamiast wybierać, lepiej mieć obie konsole i dostęp do wszystkich najlepszych gier.

Możesz dobierać gry w zależności od tego, który pad bardziej Ci pasuje

Jeśli na przykład świetnie gra Ci się w FIFA na padzie do Xboxa, ale już strzelanki lepiej ogarniasz na padzie do PlayStation, to mając obie konsole możesz w 100% zagwarantować sobie najwyższy komfort grania. Wówczas część gier kupujesz na sprzęt od Microsoftu, część na konsolę od Sony. Zdziwiłbyś się, jak wielu graczy już dawno przeszło na taki model.

Awaria jednej konsoli nie kończy zabawy

Konsole są sprzętem awaryjnym – co do tego nie ma wątpliwości. Oczywiście główną przyczyną awarii jest nieprawidłowe użytkowanie, głównie przegrzewanie konsoli przez graczy. Jeśli zdarzyło Ci się już przeżyć awarię, która zmusiła Cię do przerwania gry w najlepszym momencie na kilka tygodni, to doskonale zrozumiesz ten argument. Dwie konsole pełnią funkcję sprzętowego backupu.

Brak problemu z graniem online

Mamy tutaj na myśli sytuacje, w których gracz posiadający np. Xboxa ma poważne trudności ze znalezieniem przeciwników na serwerach. Tych jest bowiem o wiele więcej wśród użytkowników PlayStation. Może oczywiście dojść do dokładnie odwrotnej sytuacji. Posiadając obie konsole masz praktycznie pewność, że zawsze znajdziesz przeciwników online, czy to na serwerach Xboxa, czy PlayStation.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.