Znani aktorzy, którzy wcielili się w postaci z… gier wideo

Jerzy Biernacki
28.06.2019

Produkcja gier komputerowych jest dziś olbrzymim przemysłem, który przynosi wielomiliardowe zyski. Duże studia producenckie stać jest na zatrudnienie znanych aktorów, by ci wcielili się w postaci z gier. I nie chodzi tutaj tylko o dubbing. Aktorzy odgrywają też swoje role, dzięki czemu postać w grze jest do nich łudząco podobna i sprawia wrażenie autentycznej. Kilka najciekawszych przykładów takiego mariażu kina z grami wideo przytaczamy w naszym artykule.

Kevin Spacey

Znakomity aktor, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli swojego pokolenia, ma na koncie bardzo ciekawą rolę w grze „Call of Duty: Advanced Warfare”. Wcielił się tam w postać Jonathana Ironsa, który na późniejszym etapie fabuły jest antagonistą gracza. Trzeba przyznać, że odwzorowanie twarzy i ruchów Spacey’a jest rewelacyjne i choć z tego powodu warto zapoznać się z tym tytułem.

Vin Diesel

Gwiazdor kina akcji i produkcji klasy B również ma na swoim koncie rolę w grze komputerowej. Vin Diesel wcielił się w postać Milo Burika, głównego bohatera „Wheelmana”. Odwzorowanie aktora stoi na bardzo dobrym poziomie, ale problemem pozostaje drętwa fabuła. Gra raczej nie zachwyca i może z tego powodu Diesel nie brał później udziału w kolejnych produkcjach.

Martin Sheen

Aktor znany przede wszystkim z fantastycznej roli w „Czasie apokalipsy” także flirtował z przemysłem gier wideo. Martin Sheen wcielił się w postać Człowieka Iluzji w drugiej części kultowego „Mass Effect”. I trzeba przyznać, że ta rola wypadła co najmniej interesująco.

Ellen Page

Jedna z największych gwiazd młodego pokolenia aktorek wzięła udział w procesie produkcji gry „Beyond: Two Souls”, czyli jednego z najgłośniejszych tytułów na wyłączność konsoli PlayStation. Page nie tylko użyczyła swojego głosu, ale też twarzy postaci Jodie Holmes. Sama gra może nie jest zachwycająca, ale pod względem grafiki momentami rzuca na kolana, w czym duża zasługa perfekcyjnego odwzorowania Ellen Page.

Sigourney Weaver

Gra „Aliens: Isolation” zapowiadała się świetnie i miała gigantyczny budżet. Szkoda, że potencjał tego tytułu został wyraźnie zmarnowany. A było co marnować, skoro w tej produkcji udział wzięła sama Sigourney Weaver. Zagrała ona Ellen Ripley, czyli główną bohaterkę filmu „Obcy – ósmy pasażer Nostromo”, do którego nawiązuje gra.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.