Systemy wyciszania odgłosów kroków na klatkach schodowych

Maciej Piwowski
02.06.2015

Spokojny sen projektantów, inwestorów i lokatorów. Schöck Tronsole® - systemy wyciszania odgłosów kroków na klatkach schodowych

Akustyka - Spokojny sen projektantów, inwestorów i lokatorów. Schöck Tronsole<sup>®</sup> - systemy wyciszania odgłosów kroków na klatkach schodowych
Systemy Schöck Tronsole® to propozycja firmy Schöck przeznaczona do izolacji akustycznej klatek schodowych. Rozwiązanie to może być wykorzystywane przede wszystkim w klatkach schodowych wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Zastosowanie tłumików akustycznych Schöck Tronsole® likwiduje mostki akustyczne i osiąga tłumienie odgłosu kroków z klatki schodowej nawet o 75 %.

Izolacja akustyczna to dzisiaj jedna z najważniejszych cech nowoczesnego budynku. Tym bardziej, że stosowanie jej w klatkach schodowych domów wielorodzinnych nie jest już obecnie żadnym luksusem, ale koniecznością wymaganą zgodnie w europejskimi standardami.

Tłumiki akustyczne Schöck Tronsole® są rozwiązaniem spełniającym nawet zwiększone wymogi dotyczące wyciszania odgłosów krokowych na klatkach schodowych. Dzięki tym systemom izolowane są zarówno wszystkie złącza schodów, jak również wszystkie szczeliny. To sprawia, że wszystkie złącza na klatkach schodowych chronione są przed pojawieniem się w nich gruzu budowlanego czy kamyków, a tym samym powstaniem tzw. mostów akustycznych. Zapobiega to przenoszeniu drgań zarówno z biegu schodowego na spocznik oraz strop i odwrotnie, jak również na sąsiadujące ściany, a tym samym przenoszeniu się uciążliwego hałasu z klatki schodowej do innych pomieszczeń mieszkalnych.

Systemy Schöck Tronsole® oferują wiele elementów stosowanych dla najróżniejszych rozwiązań technicznych, m.in. takich jak tłumiki akustyczne Schöck Tronsole® typ F czy Schöck Tronsole® typ AZT.

Tłumik akustyczny Schöck Tronsole® typ F służy do izolowania dźwięków między prefabrykowanymi biegami schodowymi od spocznika lub stropu. Materiałem podstawowym jest w nim pianka polietylenowa, która skutecznie zapobiega powstawaniu zabrudzeń w szczelinach w trakcie budowy. Natomiast obydwie zintegrowane warstwy elastomeru przenoszą obciążenia oraz zapewniają optymalne wyciszenie odgłosu kroków.

Akustyka - Spokojny sen projektantów, inwestorów i lokatorów. Schöck Tronsole<sup>®</sup> - systemy wyciszania odgłosów kroków na klatkach schodowych
Tłumik akustyczny Schöck Tronsole® typ AZT jest z kolei elementem nośnym służącym do wyciszenia odgłosów kroków stosowanym pomiędzy spocznikim a ścianą wylewaną z betonu na budowie. Pakiet systemowy AZT składa się z wydrążonej formy (Schöck Tronsole® typu AZ) z ramą przyłączeniową i elementem nośnym. Jest to rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim na ściany murowane
i betonowe.

Zalety systemów Schöck Tronsole®:

    * Łatwy montaż – połączenie izolacji z elementami konstrukcji
    * Wytrzymałość – odporność na działanie dużych sił poprzecznych
    * Uniwersalność – nadają się do wszystkich wymiarów schodów
    * Trwałość – pręty zbrojeniowe wykonane ze stali szlachetnej
    * Bezpieczeństwo – spełniają wymogi przeciwpożarowe i ochrony akustycznej.

Wszystkie tłumiki akustyczne Schöck Tronsole® posiadają Aprobatę Techniczną ITB AT-15-6961/2006 „Elementy Schöck Tronsole® z izolacją akustyczną”, co sprawia, że firma Schöck jest jedynym w Polsce producentem posiadającym aprobatę techniczną uwzględniającą właściwości akustyczne.

Dodatkowe informacje:

Schöck Bauteile GmbH jest firmą należącą do Schöck-Gruppe, która łącznie zatrudnia 350 pracowników. Oprócz głównej siedziby w Baden-Baden firma Schöck posiada magazyn dystrybucyjny w Essen i zakład produkcyjny w Halle/Saale. Pozostałe firmy należące do Grupy Schöck są rozmieszczone w Austrii, Szwajcarii, Holandii Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.

Schöck Bauteile GmbH rozwija, produkuje i dystrybuuje komponenty oraz systemy budowlane. Główną specjalnością firmy są rozwiązania termoizolacyjne i służące do izolacji akustycznej dla budownictwa wielorodzinnego. Oprócz rozwiązań technicznych firma zwraca szczególną uwagę na świadczenie usług i serwis. Dzięki temu wszystkie grupy klientów mają dostęp do szkoleń, programów obliczeniowych, dokumentacji technicznych i wymaganego doradztwa technicznego.


http://www.abc-izolacje.pl/

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie