Brakuje Ci uśmiechu? Jedź te produkty!

Nie od dziś wiadomo, że jedzenie poprawia nastrój. Są jednak takie produkty spożywcze, które mają wręcz wybitne właściwości w zakresie wywoływania uśmiechu na twarzy. Włączając je do swojego jadłospisu zapewnisz sobie furę przyjemności. O jakich produktach mowa? Poznaj te najpopularniejsze!

Szafran

Najdroższa przyprawa świata jest wyjątkowa nie tylko z powodu swojej ceny, ale także fantastycznego smaku i właściwości uśmierzających ból. Ponadto dowiedziono, że szafran działa antydepresyjnie – między innymi dlatego czasami nazywa się go naturalnym substytutem leków psychotropowych.

Ciekawostka

W Iranie szafran podaje się w formie tabletek kobietom cierpiącym na zespół napięcia przedmiesiączkowego. Zdecydowana większość z nich potwierdziła skuteczność tego środka w uśmierzaniu bólu i poprawianiu nastroju.

Pestki dyni

Jest to bardzo bogate źródło kwasów omega-3, które między innymi niwelują poziom stresu i wpływają pozytywnie na samopoczucie. Jeśli więc wieczorem chwyta Cię chandra, zamiast sięgać po czipsy wybierz zdrowe pestki dyni. Szybko zauważysz też pozytywne efekty na wadze – nasiona dyni przyspieszają trawienie i są bardzo sycące.

Awokado

Egzotyczny owoc, który w naszym kraju jeszcze nie zdobył sobie dużej popularności, a szkoda. Awokado jest naprawdę bardzo wartościowym produktem, bogatym w kwas foliowy i potas oraz kwasy tłuszczowe. Z punktu widzenia walki o poprawę nastroju warto wspomnieć, że owoc ten zawiera mnóstwo serotoniny. Awokado możesz jeść jako dodatek do różnych potraw, ale też uczynić z niego podstawowy składnik Twojego zdrowego śniadania.

Kokos

Z kokosem wiąże się pewna ciekawostka. Otóż badacze wykazali, że szczególnie dobry wpływ na nasz nastrój ma zapach tego owocu. Wdychanie aromatu kokosa poprawia ciśnienie krwi, a tym samym uspokaja i pomaga pozbyć się stresu. Dlatego koniecznie włącz ten owoc do swojej codziennej diety – np. w postaci wiórków kokosowych dodawanych do płatków śniadaniowych czy koktajli przyrządzanych ze świeżego kokosa.

Czekolada

Nie mogło jej zabraknąć w tym zestawieniu. Chyba każdy wie, że czekolada znakomicie poprawia nastrój i sprawia, że nawet poważny problem wydaje się być łatwiejszy do rozwiązania. Nic dziwnego. W końcu czekolada jest bogatym źródłem tryptofanu, czyli substancji łagodzącej objawy depresji. Ponadto regularne jedzenie ciemnej czekolady pomaga zredukować poziom hormonów stresu w organizmie. I kto powiedział, że słodycze są największym żywieniowym złem?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.