Fantastyka książki: 2061: Odyseja kosmiczna

Mariusz Siwko
06.09.2015

2061: Odyseja kosmiczna


Jest to trzecia część serii Odyseja kosmiczna angielskiego pisarza s.f. Arthura C. Clarke'a, gdzie ludzie znów spotkają monolit. Niestety ta część serii, jak następna nie doczekały się jeszcze ekranizacji.


Fabuła

Akcja powieści rozpoczyna się w szpitalu, gdzie doktor Floyd (znany z poprzednich części jako: w 2001 główny realizator misji na Jowisza/Saturna i w 2010 jako uczestnik wyprawy "Leonowa") szykuje się do lotu na kometę Halleya. Ów stuletni astronauta (po misji w 2010 większość czasu spędził w kosmosie, gdzie człowiek się mniej starzeje) wraz z kilkoma innymi, niegdyś znanymi osobami jest na pokładzie "Wszechświata" milionera Tsunga.

Jego bliźniaczy statek "Galaktyka" awaryjnie ląduje na zakazanej Europie. "Wszechświat" tankuje paliwo (wodę) na Halleyu, zmienia zamierzenia i misja na Europę zostaje skrócona do 14 dni. Podczas tych dni dowiadujemy się historii rozbitków i ich odkryć.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.