Fantastyka książki: Plan

Remigisz Szulc
06.09.2015

„Plan" Wydawnictwo North Press Gdańsk 2009

Książka zawiera jedenaście opowiadań z gatunku fantastyki naukowej. Stawiam w niej znaki, które odczytujemy jako przyszłość. Staje się rzeczywistością bliską, ale także tą odsuniętą dalej w czasie. W opowiadaniu „Wrzuć pięć centów" pewne osoby, byty półrealne  i urojone, poszukują prawdy o sobie. Jedna z nich uważa się za człowieka i spotyka na strasznym moście istotę w czerni z kosą. Nie rozumie jednak, kim jest. Czy pozostał po nas tylko Disneyland?  Jest i Saytan , który spogląda w gwiazdę, z której się wysypują kwanty informacji po cywilizacji. Czy po nas?

Jest również przyszła teraźniejszość: cwane firmy, które wmawiają nam istnienie chorób, uleczalnych jedynie za dużą zapłatą, jest mafia nikczemnego Ka-O, nazywanego Kałem w mieście zbrodni New Hong City, są kredyty, które mogą dziedziczyć nawet twoje dzieci. Jest świat współczesny, który staje się zbyt szybko w przerażającą przyszłością.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.