Książki, które każdy tata chętnie przeczyta swojemu dziecku

Jerzy Biernacki
30.09.2019

Wspólne czytanie jest świetnym sposobem na to, aby pomimo braku czasu spędzić kilka chwil w ciągu dnia ze swoim dzieckiem. Szczególnie można to polecić zapracowanym tatusiom, którzy wracają do domu wieczorem i jedyne, o czym marzą, to zalegnąć na kanapie. Nie tak prędko! Jeśli ten opis idealnie pasuje do Ciebie, to czas najwyższy na małą zmianę. Od jutra zacznij czytać dziecku na dobranoc, wprowadzając pociechę do pięknego świata literatury. Spokojnie, na pewno się nie wynudzić, zwłaszcza jeśli sięgniesz po te polecane tytuły.

Seria o przygodach Mikołajka

Jeśli jeszcze nie znasz tego kultowego już bohatera literatury dziecięcej, to powinieneś szybko nadrobić zaległości. Każda z książek z serii o Mikołajku (zaznaczamy, że chodzi nam o oryginalną twórczość Rene Goscinnego) gwarantuje mnóstwo śmiechu, również po Twojej stronie. Historie są krótkie, nie trzeba też zaczynać od pierwszego tomu. To idealna propozycja na przyjemne zakończenie wieczoru z dzieckiem.

„Tomek w krainie kangurów” i inne książki z serii

Być może pamiętasz te książki ze swojego dzieciństwa. Czas najwyższy je odkurzyć, bo pomimo upływu lat wciąż mają dużą wartość zarówno literacką, jak i poznawczą. Seria o Tomku, który ma niesamowite przygody na różnych kontynentach, to dobra propozycja dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Stanowią bardzo fajny wstęp do „poważnej” literatury.

„Ania z Zielonego Wzgórza”

Świetna propozycja dla tatusiów, którzy mają w domu córki. „Ania z Zielonego Wzgórza” jest jedną z najpiękniejszych książek dla dzieci. To nic, że opowiada historię dziewczynki – wcale nie jest tak „dziewczyńska”, jak mogłoby Ci się wydawać i Twoja męska duma z pewnością nie ucierpi na lekturze tej pozycji. Jesteśmy gotowi się założyć, że już po kilku rozdziałach sam będziesz niecierpliwością czekał na ciąg dalszy przygód roztrzepanej Ani.

Seria „Nela, mała podróżniczka”

Jeśli preferujesz literaturę faktu (choć może jest to określenie trochę na wyrost w kontekście tej serii), to zdecydowanie możemy polecić właśnie książki autorstwa słynnej Neli. To Polka, która zaczęła podróżować z rodzicami po świecie już w wieku 5 lat. Jej książki są bestsellerami, całkiem nieźle się je czyta, a największym atutem są piękne zdjęcia. Jeśli też lubisz podróże i chcesz tą pasją zarazić swoje dziecko, trudno o lepszą propozycję na tym etapie życia pociechy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.