Nie masz czasu na czytanie? Słuchaj audiobooków!

Maciej Piwowski
01.07.2022

Audiobooki są bardzo dobrym uzupełnieniem lektury. Nie zastąpią w 100% kontaktu z drukowaną książką, natomiast stanowią świetny wybór dla osób, które kochają literaturę, ale nie mają czasu na czytanie. Audiobooków możesz słuchać przy byle okazji, wykorzystując każdą chwilę, którą masz tylko dla siebie. Oto kilka przykładów.

Podczas jazdy samochodem

Często podróżujesz samochodem, na przykład do pracy czy po kraju? W takim razie audiobooki są idealną opcją dla Ciebie. Słuchaj ich za każdym razem, gdy masz do pokonania dystans minimum kilkunastu kilometrów. To pozwoli Ci ze spokojem wysłuchać jednego rozdziału książki.

Podczas zmywania naczyń

To Ty odpowiadasz za zmywanie naczyń w domu? Wykorzystuj tę nielubianą czynność do tego, aby zachować kontakt z literaturą. Zmywanie połączone ze słuchaniem audiobooków staje się o wiele przyjemniejsze i mija dużo szybciej.

Podczas robienia porządków

Sprzątanie domu to niezła mordęga, dlatego warto je sobie choć nieco uatrakcyjnić. Dobrym pomysłem będzie właśnie słuchanie audiobooków. W ten sposób połączysz przyjemne z pożytecznym, pochłaniając nawet kilkanaście książek rocznie.

Podczas treningu

Ćwiczysz? Trening jest idealną okazją do tego, aby słuchać audiobooków. Średnio jedna sesja treningowa zajmuje około godziny. Ćwicząc trzy razy w tygodniu jesteś w stanie przesłuchać jedną książkę miesięcznie.

Podczas jazdy na rowerze

Jazda na rowerze jest przyjemna, pozwala zachować bliższy kontakt z naturą, natomiast może być również fajną okolicznością do posłuchania lektora czytającego książkę.

Podczas jazdy komunikacją miejską

W komunikacji miejskiej warto się odciąć od otoczenia, w czym doskonale sprawdza się słuchanie audiobooków. Jest to też o wiele wygodniejsze, niż czytanie papierowej książki, która przecież swoje waży i nie każdy chce ją nosić w torebce czy plecaku.

Oczywiście w większości z tych sytuacji będą Ci potrzebne słuchawki, dlatego chcąc rozpocząć swoją przygodę z audiobookami warto zainwestować w dobre słuchawki bezprzewodowe – koszt nie jest wysoki, ponieważ porządny model można kupić już za około 100 złotych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.