Czy wiesz, że kolory Twoich ubrań mówią wiele o Tobie?

Z pewnością dobierając elementy garderoby kierujesz się własnym gustem i chęcią stworzenia przemyślanej stylizacji. Jednak musisz wiedzieć, że po części robisz to nieświadomie. Chodzi o kolory. Te mają ogromny wpływ nie tylko na Twój wygląd, ale też samopoczucie. Zakładając na siebie ubrania w konkretnych kolorach niewerbalnie komunikujesz światu, jaka jesteś naprawdę lub za jaką chcesz uchodzić. Co kolory Twoich ubrań mówią o Tobie? Przeczytaj.

Pomarańczowy

Ten piękny kolor kojarzy się nie tylko z latem i złotą jesienią, ale także przebojowością, otwartym umysłem i konkretnym podejściem do życia. Jeśli lubisz nosić ubrania w tym kolorze, to inni odbierają Cię jako osobę zdecydowaną, dokładnie wiedzącą, czego chce, ale też mającą poczucie humoru i lubiącą mieć wszystko pod kontrolą. Jest to zatem niezły wybór do biura, jeśli zajmujesz kierownicze stanowisko.

Rada

Bardzo podobne konotacje ma kolor żółty.

Czerwony

Kolor miłości, ale nie tylko. Kojarzy się również z silnymi emocjami, dlatego nie jest polecany na spotkania biznesowe czy do biura. Czerwień jest symbolicznym kolorem ostrzegawczym. Zakładając ją komunikujesz, że lepiej z Tobą nie zadzierać, bo będziesz bronić swoich racji do upadłego. Nie bez przyczyny mężczyźni boją się kobiet ubranych w czerwoną sukienkę, choć jednocześnie są nimi bardzo zafascynowani.

Biały

Powszechnie jest kojarzony z uczciwością, spokojem i profesjonalizmem, dlatego znakomicie sprawdzi się w realiach biurowych i podczas spotkań biznesowych. W zawodowym dress codzie biel jest utożsamiana z gotowością do wykonania nawet najbardziej ambitnego zadania, dlatego jeśli chcesz zaimponować przełożonym i piąć się po szczeblach kariery, jak najczęściej przywdziewaj białe elementy garderoby.

Fiolet

To kolor przeznaczony dla osób, które cenią sobie rzeczy luksusowe. Zakładając fioletowe ubrania mocno zwracasz na siebie uwagę, dlatego musisz mieć pewność, że wyglądasz w nich naprawdę dobrze. Co ciekawe fiolet jest także kojarzony z... religijnością.

Szary

Niby nijaki, a jednak dość korzystny w zastosowaniach biznesowych. Jeśli lubisz szare ubrania, to komunikujesz w ten sposób swój perfekcjonizm. Uważaj jednak – szary kojarzy się także z problemami osobistymi!

Czarny

To kolor, który jako swój ulubiony najczęściej wskazują osoby bardzo inteligentne i obowiązkowe. Z drugiej jednak strony jest on utożsamiany z ludźmi lubiącymi samotność i cierpiącymi. Czerni nie można jednak odmówić elegancji, dlatego zakładaj ją zawsze wtedy, gdy wybierasz się na oficjalne spotkanie na wysokim szczeblu.

Zielony

Zakładając ubrania w tym kolorze ogłaszasz światu swoje pozytywne nastawienie i prosisz, aby nikt nie wchodził z Tobą w konflikty, bo ich nie cierpisz. Zielony jest również symbolem ludzi kochających przyrodę i kreatywnych.

Teraz już wiesz, co kolory mówią o Tobie. Ta wiedza z pewnością Ci się przyda podczas kompletowania garderoby!

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.