Masz krótką szyję? Sprawdź, jak możesz ją sprytnie „wydłużyć”

Jerzy Biernacki
12.06.2018

Krótka szyja to dla wielu pań poważny problem estetyczny. Szczególnie w sytuacji, gdy dodatkowo towarzyszy jej efekt podwójnego podbródka. Masz tak samo? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się z niego, jak sprytnie „wydłużyć” szyję i skutecznie zamaskować ten mankament. Spokojnie, wizyta u chirurga plastycznego wcale nie jest konieczna!

Zacznij od porządków w garderobie

Posiadaczki krótkiej szyi zdecydowanie powinny się rozstać z golfami i półgolfami. Te ciuchy, choć ciepłe i dość praktyczne, źle prezentują się na paniach, u których odstęp między głową a tułowiem jest bardzo krótki. Golfy i półgolfy dodatkowo optycznie skracają szyję. Słowem: wyrzucamy!

Na liście „zakazanych” ubrań umieścimy również wszelkie bluzki i koszule z wysokimi zapięciami, w tym te ze stójką. Powinnaś także pozbyć się z szafy bluzek z okrągłymi dekoltami kończącymi się tuż pod szyją. W takich ciuchach po prostu wyglądasz źle.

Jakie ubrania są w takim razie wskazane dla Ciebie? Zdecydowanie te o odważniejszych wycięciach. Bluzki, koszule, sweterki – wszystkie te ciuchy powinny odsłaniać możliwie jak najwięcej dekoltu. Idealnym wyborem będą dekolty w serek. Możesz również zainwestować w uniwersalne koszule, pamiętając jednak, by nigdy nie zapinać ich szczelnie pod szyję.

Czego nigdy nie powinnaś zakładać na szyję?

Zapomnij o noszeniu apaszek czy obszernych szalików zawiązywanych bezpośrednio na szyi. Takie elementy, choćby były bardzo drogie i efektowne, fatalnie wpłyną na proporcje Twojej sylwetki i niepotrzebnie będą zwracać uwagę na krótką szyję. W dodatku optycznie jeszcze ją skrócą. Do kosza!

Uważaj również z wyborem biżuterii. Absolutnie niewskazane jest dla Ciebie noszenie sznurów pereł oraz ozdób, które ściśle okalają szyję. Zamiast tego wybieraj wisiorki na długich, cienkich łańcuszkach, swobodnie opadające na odsłonięty dekolt. To sprytny i efektowny sposób na optyczne wydłużenie szyi.

Rada

Jeśli lubisz kolczyki, wybieraj te zwisające z uszu i bardzo efektowne. Odciągną uwagę od Twojej szyi, pozwolą się skupić na twarzy.

Nie zapomnij o odpowiedniej fryzurze

Mając krótką szyję powinnaś bardzo ostrożnie dobierać fryzury. Zdecydowanie najlepszym wyborem dla Ciebie będą wysokie upięcia, czyli chociażby koki. Niezłym pomysłem jest fryzura typu bob. Generalnie staraj się nosić w miarę krótkie włosy, sięgające maksymalnie do linii żuchwy. Pasma nie powinny dotykać czy zasłaniać szyi, bo to dodatkowo optycznie ją skróci.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.