Spore wyzwanie: jak optycznie skrócić szyję?

Magdalena Siwko
09.07.2018

Długa szyja to jeden z typowych elementów urody wysokich i szczupłych pań. Trudno ją jednak uznać za atut, zwłaszcza gdy nie jesteś modelką eksponującą powaby biżuterii. Na pewno wielokrotnie zastanawiałaś się, jak optycznie skrócić szyję, aby nie przykuwała ona wzroku innych i nie odciągała uwagi od stylizacji. To łatwiejsze, niż myślisz. Kilka sprawdzonych sposobów znajdziesz w naszym poradniku.

Te elementy wyrzuć z garderoby

Zacznijmy od tego, że nawet dość długa szyja może zostać dodatkowo wydłużona, jeśli do swojej stylizacji dodajesz kilka niekorzystnych elementów. Na czele listy są bardzo długie naszyjniki, szczególnie te sięgające aż do dekoltu. Nienajlepszym wyborem dla Ciebie będą także długie kolczyki i wysokie upięcia.

Jeśli natomiast chodzi o ciuchy, to z Twojej garderoby powinny zniknąć ubrania z głębokimi dekoltami w kształcie litery V. Dotyczy to zarówno bluzek, jak i sukienek.

Co zatem powinnaś nosić?

Najskuteczniejszym sposobem na optyczne skrócenie szyi jest… jej zakrycie. Świetnie nadają się do tego wszelkie apaszki i szaliki. Możesz je nosić także wiosną i w chłodniejsze letnie dni. Zimą natomiast stawiaj na grube kominy, które są bardzo modne, a do tego skutecznie ukryją przyczynę Twoich kompleksów.

Rada

Staraj się wybierać apaszki, szale i kominy w jasnych kolorach. Dzięki temu Twoja twarz będzie rozjaśniona, co automatycznie odejmie Ci lat.

Jeśli lubisz bluzki w stylu koszulowym lub musisz zakładać je do biura, pamiętaj o tym, by zawsze zapinać się na ostatni guzik. Im mniej dekoltu odsłonisz, tym krótsza będzie się wydawać Twoja szyja.

Bardzo dobrym elementem garderoby, po który powinna sięgać każda posiadaczka długiej szyi, jest żakiet ze stójką. Staraj się jak najczęściej zakładać ubrania z kołnierzykami, które można podnieść – mamy tutaj na myśli chociażby kurkę, płaszcz, a nawet bluzkę.

Niezawodnym sposobem na długą szyję jest też golf. Jak najczęściej zakładaj go zimą – jesienią możesz wybierać cieńsze golfy zestawianie z marynarką czy krótką kurtką.

Co z biżuterią?

Wbrew pozorom nie musisz z niej rezygnować. Zdecydowanie najlepszym wyborem dla Ciebie będą szerokie, efektowne naszyjniki, które sięgają do linii obojczyka. Jeśli natomiast chodzi o kolczyki, stawiaj na te niezwisające, delikatne.

Nie zapomnij również o odpowiedniej fryzurze. Długa szyja „nie lubi” wysokich upięć. Lepszym wyborem będzie dla Ciebie klasyczny bob.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.