Wybieramy buty dla dziecka. Moda czy wygoda?

Aneta Kwapisz
08.02.2018

Najlepiej jedno i drugie! Najważniejsze jest jednak, aby buty dla dziecka były bardzo dobrze dopasowane do stopy oraz posiadały konstrukcję, która zagwarantuje prawidłowe układanie stopy podczas chodzenia. Wielu rodziców niestety to bagatelizuje, kierując się wyłącznie kwestiami estetycznymi. Nie popełnij tego błędu!

Nigdy nie kupuj butów dla dziecka przez Internet

Owszem, nie ma problemu ze zwrotem (w przypadku zakupów przez Internet masz na to 14 dni), ale po co marnować czas i nerwy? Buty są akurat takim elementem garderoby, który po prostu trzeba wcześniej przymierzyć. Nie sugeruj się tym, że dziecko nosi kapcie w rozmiarze np. 25. Nie ma to bezpośredniego przełożenia na obuwie.

Producenci butów czasami publikują w sieci miary do samodzielnego wydrukowania. Po przyłożeniu stopy dziecka do szablonu rodzic wie, jaki rozmiar obuwia powinien zamówić. To jednak także nie rozwiązuje problemu, bo wciąż nie wiemy, czy dziecku będzie w tych butach wygodnie. Dlatego radzimy: idź do sklepu.

Nie byle gdzie

Buty dla dziecka należy kupować w miejscu, które specjalizuje się w sprzedaży takiego asortymentu. Tu naprawdę nie ma na czym oszczędzać. Nie sądzisz chyba, że kupisz dobre, bezpieczne dla stopy dziecka buty na straganie czy w odzieżowej sieciówce, prawda

Z butami dla dzieci jest tak samo, jak z narciarskimi. Trzeba je dokładnie przymierzyć, móc wybrać spośród wielu modeli, a także skorzystać z pomocy specjalisty. Dlatego lepiej wybierz się do sklepu, który sprzedaje wyłącznie obuwie dziecięce. Nie musi to być wcale znana sieć. Jest wiele naprawdę dobrych, ale małych sklepów poukrywanych na osiedlach polskich miast.

Rada

Jeśli nie masz zaufania do sprzedawcy, to sama porządnie dokształć się w temacie dobierania obuwia dla dziecka. Pomoże Ci w tym Internet

Wygląd też jest ważny

Przez lata zmorą bardzo dobrych butów dziecięcych, czyli takich, które zapewniały stopie i stawowi skokowemu odpowiednie podparcie, był tragiczny design. Obuwie do złudzenia przypominało ortopedyczne, co nie zachęcało do jego zakupu. Czasy na szczęście się zmieniły. Obecnie nie ma żadnego problemu z zakupem pięknych, modnych butów, które jednocześnie są zdrowe dla pociechy.

Gdzie tkwi haczyk? To jasne: w cenie. Porządne, markowe i do tego ładne obuwie dziecięce jest drogie i trzeba się z tym pogodzić. Nie zdziw się, gdy przyjdzie Ci zapłacić za takie buty pod 300 złotych. Z drugiej strony pomyśl o kosztach, jakie poniesiesz w konsekwencji kupowania dziecku obuwia marnej jakości.

Podsumowując: wybierając buty dla dziecka w pierwszej kolejności kieruj się ich jakością i dopasowaniem do stopy. Dopiero później skup się na modnym wyglądzie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.