Rukka Argosaurus- czyżby rękawice do wszystkiego?

Aneta Kwapisz
22.01.2016

Producent odzieży motocyklowej Rukka, powinien być dobrze znany każdemu motocykliście, jako jedna z marek topowych. Aby to potwierdzić wystarczy wziąć pod lupę którykolwiek z ich produktów. Tym razem możemy przyjrzeć się dosyć ciekawemu modelowi rękawic, a mianowicie Argosaurus.

Nazywane są przez niektórych rękawicami do wszystkiego, nie oszukujmy się jednak, takie rękawice nie istnieją a przynajmniej nie są idealne. Ile więc w tym prawdy? Co sprawia, że Argosaurus stają się tak wszechstronne? Otóż kilka technologii wykorzystanych przy ich produkcji, czyni z nich hybrydę do sportu i turystyki, na dni upalne i dni deszczowe.
Chociaż rękawice te są dosyć mocno opancerzone jak przystało na rękawice do sportu, to o dziwo sprawdzają się doskonale podczas długich podróży. Są doskonale dopasowane i wygodne, zapewniają pewny chwyt manetki bez żadnych uślizgów. Co z pogodą? I tutaj zaczyna się robić najciekawiej…

Rękawice od Rukki wykorzystują Gore-Tex z zastosowaniem technologii X-Trafit. Nie wdając się w szczegóły i dane techniczne, co oznacza to dla laika? Otóż w wysokiej temperaturze zapewnia to doskonałą wentylację dłoni, nie ma mowy nawet na kropelkę potu , z kolei gdyby zaskoczyła nas ulewa mamy pewność że nasza rękawica nie przemoknie. It’s magic! Dodatkowo należy wspomnieć o pozornie drobnym udogodnieniu. Jest nim mała gumowa wycieraczka umiejscowiona na lewym kciuku, pozwalająca nam w miarę dokładnie oczyścić szybkę kasku z kropel wody uprzykrzających nam podróż.

Jak ma się sprawa z ochroną naszej dłoni? Doskonale! Rękawice te nie tyle wyglądają ale i są w pełni przystosowane do sportu. Jeśli więc zdarza nam się od czasu do czasu wyruszyć na tor to nie ma przeszkód przed zabraniem ze sobą pary Argosaurus’ów.

Główny protektor chroniący nasze knykcie został wykonany w całości z tytanu, już samo to jest doskonałym argumentem za zakupem tego modelu. Pozostałe ochraniacze aby nie ograniczać naszych ruchów zostały „wyszczuplone” i wykonane z grubszej skóry oraz gumy.

Skoro jesteśmy przy wykonaniu… To kolejna rzecz o której trzeba wspomnieć a która jest niewątpliwie zaletą produktów Rukki, rękawice te nie są wyjątkiem. Pierwszy rzut oka wystarczy żeby określić ich jakość, jest to produkt z wysokiej półki, doskonale i precyzyjnie szyty. Wszystkie elementy oraz kawałki materiałów są ze sobą doskonale spasowane, nie uświadczymy tutaj niedociągnięć czy odstającej nitki. Nie samym wykonaniem rękawica żyje, liczy się także jakość materiałów. Skóra bydlęca wykorzystana w produkcji jest pierwszej klasy i doskonale impregnowana, nawet po kilku miesiącach intensywnego użytkowania nie powinniśmy zauważyć różnicy między nową a używaną parą.

Podsumowując. Rukka Argosaurus to rękawice doskonałej jakości sprawdzające się zarówno na torze jak i na drodze, spełniają doskonale swoje podstawowe zadanie jakim jest ochrona przed obrażeniami, są jednocześnie wygodne i zapewniają bezpieczeństwo. Ich główną zaletą są jednak zastosowane technologie, dzięki temu Argosaurus są rękawicami na każdą pogodę chociaż nie na każdą kieszeń. Dla zainteresowanych - rękawice firmy Rukka można kupić w sklepie MCSonline.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.