Tuning za niewielkie pieniądze? Oto kilka pomysłów

Twoje auto już Ci się opatrzyło, ale jednocześnie jest niezawodne i nie chcesz się go pozbywać? Pomyśl o tym, aby je delikatnie zmodyfikować i poprawić jego wygląd. Nie musisz na to wcale wydawać grubej gotówki. Są proste sposoby na tuning za niewielkie pieniądze, które być może przypadną Ci do gustu. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, co proponujemy.

Sportowy filtr powietrza

Jest to zdecydowanie najprostsza forma tuningu mechanicznego. Jeśli nie chcesz się decydować na chiptuning lub nie masz środków na poważne modyfikacje silnikowe, ale jednocześnie czujesz, że przydałoby się trochę więcej „pod butem”, wymiana filtra na wersję sportową może nieco pomóc. Oczywiście nie oczekuj cudów i przyrostu mocy na poziomie 10-20%. Różnica będzie delikatna, jednak przy okazji poprawi się też brzmienie silnika.

Sportowy filtr powietrza, w zależności od rodzaju silnika i marki pojazdu, można kupić już za 250 złotych i zamontować samodzielnie (nie jest to trudne). Niskim kosztem uzyskasz nieco lepszą charakterystykę jednostki i piękny dźwięk podczas przyspieszania.

Sportowa końcówka wydechu

Mała rzecz, a cieszy – to najlepsza charakterystyka tej postaci tuningu. Sportowa, chromowana końcówka wydechu nie daje nic poza poprawą wyglądu samochodu. Można również trafić na końcówki, które poprawiają brzmienie wydechu, ale to już raczej opcja dla entuzjastów. W tym przypadku liczy się tylko estetyka i nic poza tym.

Cieszy fakt, że ten rzucający się w oczy drobiazg nie kosztuje wiele. Ładną końcówkę wydechu można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Pamiętaj jednak, że nie nie każdy wydech jest przystosowany do montażu takiej końcówki – czasami może być też potrzebne wycięcie fragmentu zderzaka.

Przyciemnienie szyb

W tym przypadku może być tanio (folia) lub drogo (metoda piecowa) – wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Zwykła folia się sprawdza, ale nie oczekuj od niej ponadprzeciętnej trwałości. Jeśli chcesz uzyskać najlepszy efekt estetyczny, to sięgnij głębiej do portfela i wybierz przyciemnienie szyb tlenkami tytanu, czyli właśnie metodą piecową.

Opcja z folią to koszt od około 250 złotych za komplet szyb drugiego rzędu (w tym tylnej). W przypadku metody piecowej cena rośnie nawet pięciokrotnie. Bez względu na Twój ostateczny wybór możesz mieć pewność, że auto na tym zabiegu bardzo zyska wizualnie.

Polerka lakieru i reflektorów

Może Twoje auto wcale nie potrzebuje tuningu, ale zwykłej pielęgnacji? Jeśli stan lakieru pozostawia już wiele do życzenia, a reflektory przez lata zmatowiały, pora pomyśleć o profesjonalnej polerce. Najlepiej zlecić to fachowcom, którzy dysponują dobrym sprzętem, umiejętnościami i przede wszystkim znakomitymi środkami chemicznymi. Koszt polerki całego samochodu wielkości Forda Focusa to około 500 złotych, ale uwierz – efekt jest znakomity.

Jak widzisz na podstawowy, ale już bardzo efektowny tuning samochodu wystarczy przeznaczyć do tysiąca złotych. Za tak niewielką kwotę ponownie zaczniesz uśmiechać się na widok swojego samochodu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.