Blisko Polski, lepiej i często taniej. Oto zagraniczne miasta, do których warto jeździć na koncerty

Mariusz Siwko
07.12.2023

Choć Polska nie jest już omijana szerokim łukiem przez zagraniczne gwiazdy muzyki, to jednak zdarza się, że lepszym pomysłem jest wybranie się na koncert ulubionego artysty do innego kraju. Tutaj można wybierać spośród miast położonych blisko Polski, u naszych sąsiadów. Główną motywacją do tego są lepsze obiekty (pod względem akustyki) oraz – co może naprawdę dziwić – często niższe ceny biletów.

Praga

Zacznijmy od stolicy Czech, która jest bardzo często odwiedzana przez Polaków przy okazji koncertów zagranicznych gwiazd. Głównym powodem są niższe ceny biletów, ale też fakt, iż Czesi mogą się pochwalić doskonałą akustycznie O2 Areną, w której odbywa się większość dużych wydarzeń muzycznych.

Berlin

Teraz coś dla mieszkańców zachodniej i północnej Polski. Do Berlina bardzo wygodnie dojedziemy autostradą – np. podróż z Bydgoszczy zajmie mniej czasu niż do Krakowa. Berlin to stały punkt na trasach koncertowych największych gwiazd muzyki. Tutaj szczególnie polecamy wydarzenia organizowane w fantastycznej akustycznie Mercedes-Benz Arena.

Budapeszt

To miasto warto mieć na swojej koncertowej trasie z powodu niższy cen biletów. Trudno to zrozumieć, natomiast faktem jest, że koncerty tych samych artystów organizowane w stolicy Węgier są tańsze niż w Polsce. Jeśli więc mieszkasz np. w Krakowie czy w Katowicach, to obierz kierunek na Budapeszt, do którego dojedziesz szybko, wygodnie i bezpiecznie.

Wiedeń

Stolica Austrii to dobry kierunek koncertowy dla mieszkańców południa naszego kraju. Na przykład z Wrocławia do Wiednia dojedziemy w ciągu 5-6 godzin. W tym mieście regularnie koncertują największe gwiazdy, które przy okazji wizyty w Europie praktycznie zawsze pojawiają się właśnie w Wiedniu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie